Feltámadnak a pendrive-os vírusok?
A cserélhető adathordozókra, főként a pendrive-okra kihegyezett vírusterjesztés továbbra sem tűnt el, sőt ismét egyre komolyabb kockázatot jelent.
A hordozható adattárolókkal végzett vírusterjesztés régóta ismert jelenség. Különösen abban az időben volt jellemző, amikor a Windows automatikus lejátszási funkciójának akkori működési módja akár felhasználói közreműködés nélküli fertőzésekhez is hozzájárulhatott. Az elmúlt időszakban azonban az USB-s alvilági módszerek helyét átvették egyéb technikák, így a pendrive-os károkozások háttérbe szorultak.
A Mandiant biztonsági kutatóinak megfigyelései azonban arra engednek következtetni, hogy a vírusterjesztők nem feledkeztek meg az USB-s trükközésekről, és ismét egyre intenzívebben kezdik kihasználni a cserélhető adattárolókban rejlő lehetőségeket. Ráadásul ezt a módszert célzott, akár jelentősebb szervezetek ellen elkövetett támadások során sem restek alkalmazni.
Az elmúlt félévben viszonylag sok probléma forrásául szolgált a Sogu nevű kártékony program, amely az Egyesült Államokon, Kínán, Japánon és Indonézián kívül számos európai országban is kimutatható volt. Különösen olyan kibertámadások, illetve kiberkémkedések során jutott szerephez, amelyek gyógyszeripari, energetikai, kommunikációs, egészségügyi, logisztikai és IT szervezeteket értek.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat