Felpörgetheti a kibertámadásokat az elnökválasztás
Az amerikai elnökválasztás, majd az év végi ünnepi szezon miatt fokozott kiberbűnözői aktivitásra kell készülni a következő hetekben.
Az OpenText közzétette legfrissebb Enterprise Threat Report jelentését, amelyben összegzi a kiberbiztonsági tapasztalatokat és a várható trendeket. A vállalat a korábbi tendenciákat elemezve arra figyelmeztet, hogy az elkövetkező időszakban minden eddiginél több kibertámadás érheti a szervezeteket világszerte.
A kiberbiztonsági szakértők megfigyelései azt mutatják, hogy egyes események, például nagyobb ünnepek környékén jelentősebb a kiberbűnözői aktivitás. Várakozásaik szerint a novemberi amerikai elnökválasztás idején is megerősödött kiberbűnözői tevékenység várható.
A jelentés fontosabb megállapításai között az is szerepel, hogy a támadók világszerte több különféle módszerrel igyekeznek áthatolni a szervezetek védelmén, például meggyőzően álcázzák magukat a kibertérben, nagyon megtévesztően vezetik félre a felhasználókat, vagy okos taktikákkal kerülik meg a biztonsági megoldásokat. Néhol maguk az áldozatok sem nehezítik meg a dolgukat: sok támadásnál azt használják ki a bűnözők, hogy a szervezetek az alapvető védelmi intézkedéseket sem teszik meg.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat