Felhős tűzfalat mutatott be a Google

​A Google elérhetővé tette az App Engine tűzfalának béta verzióját. Az újdonság célja a webes alkalmazások és szolgáltatások védelme.
 

A felhős környezetekben történő alkalmazásüzemeltetés egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Csakhogy azért vannak árnyoldalai is a felhős alkalmazáskiszolgálásnak, amivel természetesen a Google is tisztában van. Ezek közül az egyik, hogy a helyileg futó webes megoldásoktól eltérően a felhős szolgáltatások alapesetben széles körben elérhetők. Így könnyedén megugorhat a felesleges vagy éppen ártó szándékkal küldött hálózati kérések száma, ami pedig indokolatlanul emeli az ügyfelek költségeit. Már csak azért is, mert ezeket a kéréseket ki kell szolgálni, ami erőforrásokat köt le, illetve növeli az adatforgalmat.
 
A Google azért fejleszti az App Engine tűzfalát, hogy még azelőtt kiszűrhetővé tegye a nemkívánatos hálózati forgalmat, mielőtt az elérné a webes alkalmazásokat, illetve a szervereket. Jelenleg nem kell funkciókban dúskáló tűzfalra gondolni, mivel a középpontban most leginkább az IP-cím alapú szűrés áll. A fejlesztők, üzemeltetők meghatározhatják, hogy mely IP-címekről érhetők el az alkalmazásaik, vagy éppen mely címeket (címtartományokat) tiltják. Ha pedig egy nem engedélyezett helyről érkezik kérés, akkor a tűzfal 403-as hibakóddal válaszol. Persze ezt a szűrést eddig is meg lehetett tenni például alkalmazásokba épített védelemmel, csakhogy ezzel a szűréssel ilyen módon a szoftvereknek kellett foglalkozniuk, ami erőforrásokat foglalt le.

 
A Google App Engine tűzfal többféleképpen menedzselhető. Hadra fogható a Google Cloud Console-on keresztül, a gcloud eszköz segítségével vagy az App Engine Admin API-k használatával. A vállalat ígérete szerint az új megoldás gond nélkül együtt fog működni más alkalmazástűzfalakkal. 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség