Felhagynak a pusztítással a Fonix vírus készítői

​A Fonix nevű zsarolóprogram mögött álló kiberbanda úgy határozott, hogy befejezi a ténykedését, és segít a károk helyreállításában.
 

Korábban egyebek mellett a GandCrab, a Shade és a TeslaCrypt zsarolóvírusokat terjesztő kibercsoportok döntöttek úgy, hogy leteszik a lantot, és ezzel párhuzamos elérhetővé teszik azon információkat, amik révén az általuk titkosított fájlok helyreállíthatóvá válhatnak. Az elmúlt napokban ugyanerre az állaspontra jutott a Fonix vagy más néven FonixCrypter és Xonif néven ismertté vált zsarolóprogramot készítő banda is. Bejelentette, hogy befejezi a nem éppen áldásos ténykedését, és segít a károk felszámolásában.
 
A Fonix csoport közölte, hogy tavaly nyáron pénzügyi nehézségek miatt döntöttek úgy, hogy a kiberbűnözés útjára lépnek, és zsarolóvírusokra épülő támadásokkal próbálnak pénzhez jutni. Arról nem szóltak, hogy az elmúlt időszakban mennyi pénzt csaltak ki az áldozataiktól, de most úgy döntöttek, hogy nyilvánosságra hozzák a károkozójuk által titkosított fájlok dekódolásához szükséges mester (privát) kulcsot. Emellett e-mailben segítséget nyújtanak az áldozatoknak a dekódolásban, valamint a biztonsági cégek számára is támogatást biztosítanak olyan eszközök fejlesztéséhez, amik révén a Fonix pusztítása a lehetőségekhez mérten felszámolhatóvá válhat.
 
A fenti lépés hatására azok az állományok válhatnak megmenthetővé, amelyek a vírusfertőzés során .FONIX, .XINOF, .Fonix, vagy .repter kiterjesztést kaptak.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  2. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  3. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  4. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

  5. 4

    A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.

  7. 4

    A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.

  8. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  9. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  10. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség