Felhagynak a pusztítással a Fonix vírus készítői

​A Fonix nevű zsarolóprogram mögött álló kiberbanda úgy határozott, hogy befejezi a ténykedését, és segít a károk helyreállításában.
 

Korábban egyebek mellett a GandCrab, a Shade és a TeslaCrypt zsarolóvírusokat terjesztő kibercsoportok döntöttek úgy, hogy leteszik a lantot, és ezzel párhuzamos elérhetővé teszik azon információkat, amik révén az általuk titkosított fájlok helyreállíthatóvá válhatnak. Az elmúlt napokban ugyanerre az állaspontra jutott a Fonix vagy más néven FonixCrypter és Xonif néven ismertté vált zsarolóprogramot készítő banda is. Bejelentette, hogy befejezi a nem éppen áldásos ténykedését, és segít a károk felszámolásában.
 
A Fonix csoport közölte, hogy tavaly nyáron pénzügyi nehézségek miatt döntöttek úgy, hogy a kiberbűnözés útjára lépnek, és zsarolóvírusokra épülő támadásokkal próbálnak pénzhez jutni. Arról nem szóltak, hogy az elmúlt időszakban mennyi pénzt csaltak ki az áldozataiktól, de most úgy döntöttek, hogy nyilvánosságra hozzák a károkozójuk által titkosított fájlok dekódolásához szükséges mester (privát) kulcsot. Emellett e-mailben segítséget nyújtanak az áldozatoknak a dekódolásban, valamint a biztonsági cégek számára is támogatást biztosítanak olyan eszközök fejlesztéséhez, amik révén a Fonix pusztítása a lehetőségekhez mérten felszámolhatóvá válhat.
 
A fenti lépés hatására azok az állományok válhatnak megmenthetővé, amelyek a vírusfertőzés során .FONIX, .XINOF, .Fonix, vagy .repter kiterjesztést kaptak.
 
A Fonix csoport azt is jelezte, hogy a zsarolóvírusuk forráskódját véglegesen törlik, de felhívták a figyelmet arra, hogy lehetnek olyan személyek, akik a projektben korábban részt vettek, és a náluk lévő forráskódokkal a jövőben visszaéléseket követhetnek el.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség