Felbolydult a számítógépes vírusok krémje
Az elmúlt hónapban jelentősen átalakult a számítógépes vírusok élmezőnye.
A Check Point Research által közzétett toplista legutóbbi kiadása számos érdekességet tartogat. Ezek közül a legfontosabb, hogy a toplista éllovasává az Agent Tesla trójai lépett elő, amely elsősorban adatlopásra, adatszivárogtatásra alkalmas. Képes a billentyűleütések és a vágólap naplózására is.
A vírusok toplistájának második helyére a Snake trójai küzdötte fel magát, amely szintén egy billentyűleütések megfigyelésével visszaélő károkozónak számít.
A múlt hónapban azonban a legnagyobb előrelépést a Lokibot tette, amely a toplista harmadik helyére került. Ez a szerzemény is adatlopásra termett, hiszen alkalmas postafiókokhoz, valamint FTP-hez és különféle szolgáltatásokhoz tartozó hitelesítő adatok kiszivárogtatására, miközben kriptotárcák iránt is fokozott érdeklődést mutat.
- mondta Maya Horowitz, a Check Point Software kutatásért felelős elnökhelyettese."Az elmúlt hónapban sok változást tapasztaltunk a listán: a kártékony programcsaládok első három helyének összetétele teljesen megváltozott. Érdekesség, hogy a Lokibot ilyen gyorsan vissza tudott jutni a harmadik helyre, ami egyben növekedési trendet jelent az adathalász kampányok terén”
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat