Fél perc alatt esett el a Tesla

​Ismét jelentős díjakkal távoztak az etikus hackerek a Pwn2Own versenyről. Egy Tesla is gazdára talált egy 30 másodperces hackelést követően.
 

A Pwn2Own az egyik legjelentősebb hackerverseny, amelyen a biztonsági szakemberek komoly díjazás mellett, etikus módon mutathatják meg a képességeiket az etikus hackelés területén. A megmérettetés során szigorú szabályoknak kell megfelelniük a résztvevőknek, akik csak a szervező, vagyis a Trend Micro Zero Day Initiative számára adhatják át a biztonsági hibákkal és az azok kihasználási módjával kapcsolatos technikai információkat. A Trend Micro értesíti azon fejlesztőcégeket, amelyek megoldásait sikerül térdre kényszeríteni a verseny során, és 90 napot ad számukra a biztonsági rések befoltozására. Ezt követően hozza csak nyilvánosságra a feltárt sérülékenységek leírását. (A Firefox kapcsán felfedezett súlyos sebezhetőségeket a Mozilla fejlesztői már orvosolták is.)
 
A Pwn2Own Vancouver 2024 elnevezésű hackerversenyen ezúttal összességében 1.132.500 millió dollár ütötte a résztvevők markát. Emellett egy Tesla Model 3 is gazdára talált. A legtöbb pénzt (több mint kétszázezer dollárt) az a Manfred Paul nevű szakember tehette zsebre, aki a kétnapos rendezvény alatt sikeresen hackelte meg az Apple Safari, a Google Chrome és a Microsoft Edge webböngészőket. A Tesla gépkocsit pedig a Synacktiv csapat kapta meg, miután fél perc alatt sikeres támadást hajtott végre a Tesla ECU-ja ellen (egy puffertúlcsordulási hiba révén kivitelezett hackeléssel). Fontos megjegyezni, hogy a jutalom autó igencsak megérdemelt volt, hiszen a 30 másodperces támadás végrehajtásához hosszadalmas és nagy szakértelmet igénylő, előzetes kutatómunkára volt szükség a díjazott szakértők részéről.
 
A kétnapos eseményen a fentiek mellett jelentős ostrom alatt volt a Windows 11, az Ubuntu Desktop, a VMware Workstation, az Oracle VirtualBox és a Firefox is, amelyek mindegyike ellen sikeres támadásokat intéztek az etikus hackerek. Ezek során jogosultsági szint emelést hajtottak végre, majd tetszőleges kódokat futtattak. 
 
A hackerversenyen összesen 29 különféle nulladik napi biztonsági hibára derült fény.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség