Fél perc alatt esett el a Tesla

​Ismét jelentős díjakkal távoztak az etikus hackerek a Pwn2Own versenyről. Egy Tesla is gazdára talált egy 30 másodperces hackelést követően.
 

A Pwn2Own az egyik legjelentősebb hackerverseny, amelyen a biztonsági szakemberek komoly díjazás mellett, etikus módon mutathatják meg a képességeiket az etikus hackelés területén. A megmérettetés során szigorú szabályoknak kell megfelelniük a résztvevőknek, akik csak a szervező, vagyis a Trend Micro Zero Day Initiative számára adhatják át a biztonsági hibákkal és az azok kihasználási módjával kapcsolatos technikai információkat. A Trend Micro értesíti azon fejlesztőcégeket, amelyek megoldásait sikerül térdre kényszeríteni a verseny során, és 90 napot ad számukra a biztonsági rések befoltozására. Ezt követően hozza csak nyilvánosságra a feltárt sérülékenységek leírását. (A Firefox kapcsán felfedezett súlyos sebezhetőségeket a Mozilla fejlesztői már orvosolták is.)
 
A Pwn2Own Vancouver 2024 elnevezésű hackerversenyen ezúttal összességében 1.132.500 millió dollár ütötte a résztvevők markát. Emellett egy Tesla Model 3 is gazdára talált. A legtöbb pénzt (több mint kétszázezer dollárt) az a Manfred Paul nevű szakember tehette zsebre, aki a kétnapos rendezvény alatt sikeresen hackelte meg az Apple Safari, a Google Chrome és a Microsoft Edge webböngészőket. A Tesla gépkocsit pedig a Synacktiv csapat kapta meg, miután fél perc alatt sikeres támadást hajtott végre a Tesla ECU-ja ellen (egy puffertúlcsordulási hiba révén kivitelezett hackeléssel). Fontos megjegyezni, hogy a jutalom autó igencsak megérdemelt volt, hiszen a 30 másodperces támadás végrehajtásához hosszadalmas és nagy szakértelmet igénylő, előzetes kutatómunkára volt szükség a díjazott szakértők részéről.
 
A kétnapos eseményen a fentiek mellett jelentős ostrom alatt volt a Windows 11, az Ubuntu Desktop, a VMware Workstation, az Oracle VirtualBox és a Firefox is, amelyek mindegyike ellen sikeres támadásokat intéztek az etikus hackerek. Ezek során jogosultsági szint emelést hajtottak végre, majd tetszőleges kódokat futtattak. 
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség