FBI: milliárd dolláros károkat okoznak a kriptos csalások
Az FBI szerint az elmúlt évben is jelentősen nőtt a kriptopénzekkel elkövetett csalások száma és az ezekhez kapcsolódó károk értéke.
A hírekben manapság már naponta lehet olvasni olyan bűncselekményekről, amelyek valamilyen módon kapcsolódnak kpritovalutákhoz, kriptopénzekhez. Elég, ha csak a zsarolásos incidensekre gondolunk, amikor az elkövetők legtöbbször kriptopénzt követelnek azért, hogy helyreállíthatóvá válhassanak az általuk okozott károk, vagy ne publikálják az általuk ellopott bizalmas adatokat.
Az FBI felmérése is azt támasztja alá, hogy sajnos a kriptopénzes csalások virágkorukat élik. 2023-ban a szervezet IC3 (Internet Crime Complaint Center) központja megközelítőleg 70 ezer bejelentést kapott kriptos csalásokkal összefüggésben. Az ezek által okozott károk, veszteségek összértéke elérte az 5,6 milliárd dollárt. Az aggasztó trendeket pedig mi sem mutatja jobban, mint hogy ez az 5,6 milliárdos kár 45 százalékkal magasabb, mint ami 2022-ben volt.
Az FBI kimutatta, hogy a kriptos csalások legtöbbje (71 százaléka) befektetési károkozásokhoz köthető, de a telefonos csalások és a kormányzati szervek megszemélyesítésével elkövetett károkozások is gyakoriak.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat