Fájlvédelemmel erősít a Harmony Mobile
A Check Point kiadta a Harmony Mobile új verzióját, amely elsősorban a fájlszintű védelem terén tartogat újdonságokat.
A távoli és hibrid munkavégzésre való globális átállás következtében az alkalmazottak egyre többet használják mobileszközeiket az üzleti feladatok elvégzése és az érzékeny vállalati információkhoz való hozzáférés során. Ezzel a mobileszközök szerepe még inkább felértékelődött a kiberbűnözők szemében is. A Check Point Research (CPR) szerint majd minden szervezet (97%) az elmúlt két év során szembe kellett, hogy nézzen mobileszközöket célkeresztbe állító támadásokkal és adatvédelmi incidensekkel.
A továbbfejlesztett Harmony Mobile újonnan bevezetett fájlvédelmének alapjául a Check Point Threat Cloud szolgál, aminek használatával vizsgálja a védett készülékekre letöltött fájlokat. Amennyiben veszélyesnek ítél meg egy adott állományt, akkor a letöltést blokkolja.
Az új modul az androidos eszközökön nem kizárólag az éppen letöltött fájlokat képes ellenőrizni, hanem a készülékeken már meglévő állományokat is. Az ellenőrzés eredményéről a felhasználót és az adminisztrátort is értesíti. Kártékony fájl detektálása esetén azt tanácsolja a felhasználónak, hogy törölje az állományt, a rendszergazdának pedig, hogy korlátozza az eszköz vállalati erőforrásokhoz történő hozzáférését.
Rafi Kretchmer, a Check Point elnökhelyettese kiemelte, hogy sok mobilbiztonsági megoldás jelenleg leginkább az operációs rendszerhez és az appokhoz kapcsolódó állományok ellenőrzésére koncentrál, de ez már nem elégséges. Számos egyéb fájl is kockázatot jelenthet, beleértve az Office és a PDF dokumentumokat is.
Az új Harmony Mobile kiterjesztett Samsung Knox integrációt tartalmaz. Emellett megtalálható benne egy sérülékenységek elemzésére szolgáló funkció és egy automatizált tanúsítványtelepítési lehetőség is.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat