Ezekkel a módszerekkel kerülik meg a védelmet a vírusok
Egy érdekes, mélyebb szintű információkat tartalmazó tudástár vált elérhetővé az interneten a számítógépes vírusok által alkalmazott technikákkal kapcsolatban.
A vírusvédelmi technológiákat fejlesztő cégek automatizált rendszereket is alkalmaznak a kártékony, gyanús kódok kiszűréséhez. A nemkívánatos programok detektálása másként nem is lenne megvalósítható, hiszen azok olyan nagy számban terjednek, és olyan gyorsan változnak, hogy hagyományos megoldásokkal már nem lehetne gátat szabni a terjedésüknek. E védelmi technikák gyakorta épülnek virtuális vagy sandbox alapú környezetekre. Ezek révén - egyebek mellett gépi tanulásra épülő eljárásokkal karöltve - kiszűrhetővé válhatnak a gyanús tevékenységek, és gyorsabban kidolgozhatóvá válhatnak a vírusok ellenszerei.
Küzdelmes automatizálás
A mindennapokban a helyzet korántsem egyszerű. A vírusírók ugyanis pontosan tudják, hogy a szerzeményeiket milyen módszerekkel igyekeznek lebuktatni a víruskutatók. Ezért mindent megtesznek azért, hogy különféle elkerülő manővereket alkalmazzanak. Ennek pedig egyik legfontosabb jele, hogy egyre több kártékony kód képes azt felismerni, ha olyan környezetbe kerül, amely a lefülelésére szolgál. E tekintetben a vírusírók és a víruskutatók között komoly macska-egér harc folyik.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat