Érdekes jelszókezelő van születőben

Horcrux néven egy új jelszókezelő alkalmazás látott napvilágot, amely két lényeges tulajdonságában is különbözik a hasonló célú programoktól.
 

A Virginia Egyetem két kutatója úgy határozott, hogy kifejlesztenek egy olyan jelszókezelő technológiát, amely orvosolja azokat a gyenge pontokat, amikkel sok más jelszókezelő alkalmazás nem tud megbirkózni.
 
Mivel a hasonló szoftverek, illetve szolgáltatások jelenleg is szép számban érhetők el, ezért az ilyen fejlesztések jelentős kockázatot hordoznak legalábbis, ami a megtérülést illeti. Ez esetben azonban inkább az egyetemi kutatómunka került középpontba, és egy olyan technológia kidolgozása volt a cél, amely a jövőben nem feltétlenül csak a Horcrux névre keresztelt szoftverben kaphat majd helyet.
 
A Horcrux alapvetően két jellemzőjében tér el a hasonló programoktól. Az első, hogy másképp tölti ki a webes űrlapokat. A hagyományos jelszókezelők a böngészőkbe automatikusan beírják a felhasználó által korábban elmentett hitelesítő adatokat, és amikor a felhasználó a belépés gombra kattint, akkor az azonosítás megtörténik. Ez a módszer azonban a kutatók szerint kockázatokat hordoz, mivel JavaScriptek segítségével kiolvashatóvá válhatnak az azonosításhoz szükséges adatok.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  3. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  4. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

  5. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  6. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  8. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  9. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  10. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség