Érdekes jelszókezelő van születőben
Horcrux néven egy új jelszókezelő alkalmazás látott napvilágot, amely két lényeges tulajdonságában is különbözik a hasonló célú programoktól.
A Virginia Egyetem két kutatója úgy határozott, hogy kifejlesztenek egy olyan jelszókezelő technológiát, amely orvosolja azokat a gyenge pontokat, amikkel sok más jelszókezelő alkalmazás nem tud megbirkózni.
Mivel a hasonló szoftverek, illetve szolgáltatások jelenleg is szép számban érhetők el, ezért az ilyen fejlesztések jelentős kockázatot hordoznak legalábbis, ami a megtérülést illeti. Ez esetben azonban inkább az egyetemi kutatómunka került középpontba, és egy olyan technológia kidolgozása volt a cél, amely a jövőben nem feltétlenül csak a Horcrux névre keresztelt szoftverben kaphat majd helyet.
A Horcrux alapvetően két jellemzőjében tér el a hasonló programoktól. Az első, hogy másképp tölti ki a webes űrlapokat. A hagyományos jelszókezelők a böngészőkbe automatikusan beírják a felhasználó által korábban elmentett hitelesítő adatokat, és amikor a felhasználó a belépés gombra kattint, akkor az azonosítás megtörténik. Ez a módszer azonban a kutatók szerint kockázatokat hordoz, mivel JavaScriptek segítségével kiolvashatóvá válhatnak az azonosításhoz szükséges adatok.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat