Érdekes biztonsági újdonság a Firefoxban
A Firefox 83-as verzióját biztonsági szempontból mihamarabb érdemes telepíteni. Ezúttal sem csak hibajavítások érkeztek.
A Mozilla kiadta a Firefox webböngészőjének 83-as verzióját, amely több területen is biztonságosabb internetezést biztosít. Egyrészt a fejlesztők különféle - köztük kritikus veszélyességű - sebezhetőségeket szüntettek meg, másrészt egy védelmi újdonságot is bemutattak.
Az új biztonsági funkció a HTTPS-Only (magyar verzióban "Csak HTTPS mód") nevet kapta, ami arra utal, hogy a webböngésző a lehetőségekhez mérten megpróbálja kikényszeríteni a titkosított, HTTPS-alapú adatforgalmat az internetezés során. Az új funkció bekapcsolásakor a Firefox egy http:// webcím esetén automatikusan átfordítja a webcímet https:// kezdetűre. Amennyiben ekkor a weboldal nem elérhető, akkor a böngésző egy figyelmeztetést jelenít meg, és tájékoztatja a felhasználót arról, hogy a kapcsolat nem biztonságos. Ekkor a felhasználó dönthet úgy, hogy nem tekinti meg a weblapot, de úgy is határozhat, hogy folytatja a böngészést.
Az új biztonsági funkció alapértelmezésként kikapcsolt állapotban található, és a böngésző beállításaiból engedélyezhető. Lehetőség van arra is, hogy a védelmi üzemmód csak a privát ablakokban megtekintett weboldalak esetében legyen aktív.

Biztonsági rések
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat