Elon Musk nevével halásznak a csalók

​Egyre több olyan netes csalásra derül fény, amelyek során Elon Musk ismertségével élnek vissza a Bitcoinra éhes elkövetők.
 

Az adathalászat esetében már megszokhattuk, hogy a csalók sokszor jól ismert személyek nevével próbálják rászedni a gyanútlan felhasználókat arra, hogy megadják bizalmas adataikat vagy akár pénzt utaljanak. Az elmúlt hetekbe egyre több olyan jellegű adathalász akció történt, amelyek ezúttal Elon Musk nevével ékeskedő, hamis levelek vagy közösségi tartalmak révén valósultak meg. 

A még napjainkban is megfigyelhető támadások során a csalók célja nem kizárólag személyes vagy pénzügyi adatok megkaparintása, hanem némi Bitcoinra is pályáznak. A különféle hamis weboldalaikat közösségi oldalakon reklámozzák, valamint spamek formájában küldözgetnek azokra mutató hivatkozásokat. Ezek a levelek "Elon Musk Mutual Aid Fund" vagy "Elon Musk Club" elnevezésű csatolmányokat tartalmaznak, és azt állítják, hogy ha valaki csatlakozik ezekhez a szervezetekhez, akkor cserébe 0.001-0.055 Bitcoint kap. 


A hamis weboldal

Amikor a gyanútlan felhasználó rákattint a levélben szerelő csatolmányra, akkor az alapértelmezett böngészőben egy weblap jelenik meg, amely átirányítást hajt végre egy másik oldalra. Itt a felhasználónak meg kell adnia az e-mail címét, valamint egy Bitcoin címet, amelyre az utalást kéri. Amikor ezt az űrlapot kitölti, akkor jön a csavar, ugyanis a megjelenő weblapon az olvasható, hogy 0.055 Bitcoinra jogosult, de azt akkor kapja meg, ha előzőleg elküld 0.001 Bitcoint a megadott címre. Ha ezt megteszi, akkor a csalók virtuális pénztárcáját gyarapítja, miközben az utalásért cserébe végül semmit sem kap. 

Biztonsági szakemberek eddig két olyan Bitcoin címet azonosítottak, amelyek kapcsolódnak a szóban forgó akciókhoz. Ezeken eddig összesen valamivel több mint 3600 dolláros pénzmozgás volt kimutatható. Azt azonban nem lehet tudni, hogy csalók összesen hány Bitcoin címmel rendelkeznek. 
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség