Élesedett a CVSS 4.0
Elkészült a sebezhetőségek értékelésére szolgáló CVSS rendszer legújabb, 4.0-ás, végleges kiadása.
A CVSS (Common Vulnerability Scoring System) rendszer első kiadása 2005-ben jelent meg, és azóta rendszeres időközönként formálódott. Erre szükség is volt, hiszen a technológia, illetve a fenyegetettségek és az azok kihasználására irányuló támadások is rengeteget változtak az évek során.
A CVSS karbantartásával foglakozó FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) 2018-ban tette elérhetővé a CVSS 3.0-ás kiadásának végleges verzióját, amelyet (illetve annak újabb alverzióit) azóta is széles körben használják a biztonsági cégek, szakemberek. Ugyanakkor a 3-as verzió kapcsán is felmerültek újabb igények, amiket a FIRST (természetesen partnerek, szakértők bevonásával) igyekezett kezelni. Ennek eredményeként született meg a CVSS 4.0.
A CVSS egyik legfontosabb célja, hogy a különféle sérülékenységeket egy egységes rendszer szerint kategorizálja, és ezáltal könnyítse meg a sebezhetőségek kiértékelését, valamint a védelmi intézkedések priorizálását. A segítségével a szervezetek biztonsági csapatai és szakemberei megalapozottabb döntéseket hozhatnak azzal kapcsolatban, hogy mikor, milyen intézkedéseket foganatosítsanak az egyes sebezhetőségek kapcsán.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat