Élesedett a CVSS 4.0
Elkészült a sebezhetőségek értékelésére szolgáló CVSS rendszer legújabb, 4.0-ás, végleges kiadása.
A CVSS (Common Vulnerability Scoring System) rendszer első kiadása 2005-ben jelent meg, és azóta rendszeres időközönként formálódott. Erre szükség is volt, hiszen a technológia, illetve a fenyegetettségek és az azok kihasználására irányuló támadások is rengeteget változtak az évek során.
A CVSS karbantartásával foglakozó FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) 2018-ban tette elérhetővé a CVSS 3.0-ás kiadásának végleges verzióját, amelyet (illetve annak újabb alverzióit) azóta is széles körben használják a biztonsági cégek, szakemberek. Ugyanakkor a 3-as verzió kapcsán is felmerültek újabb igények, amiket a FIRST (természetesen partnerek, szakértők bevonásával) igyekezett kezelni. Ennek eredményeként született meg a CVSS 4.0.
A CVSS egyik legfontosabb célja, hogy a különféle sérülékenységeket egy egységes rendszer szerint kategorizálja, és ezáltal könnyítse meg a sebezhetőségek kiértékelését, valamint a védelmi intézkedések priorizálását. A segítségével a szervezetek biztonsági csapatai és szakemberei megalapozottabb döntéseket hozhatnak azzal kapcsolatban, hogy mikor, milyen intézkedéseket foganatosítsanak az egyes sebezhetőségek kapcsán.
Prémium előfizetéssel!
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat