Élesedett a CVSS 4.0

​Elkészült a sebezhetőségek értékelésére szolgáló CVSS rendszer legújabb, 4.0-ás, végleges kiadása.
 

A CVSS (Common Vulnerability Scoring System) rendszer első kiadása 2005-ben jelent meg, és azóta rendszeres időközönként formálódott. Erre szükség is volt, hiszen a technológia, illetve a fenyegetettségek és az azok kihasználására irányuló támadások is rengeteget változtak az évek során. 
 
A CVSS karbantartásával foglakozó FIRST (Forum of Incident Response and Security Teams) 2018-ban tette elérhetővé a CVSS 3.0-ás kiadásának végleges verzióját, amelyet (illetve annak újabb alverzióit) azóta is széles körben használják a biztonsági cégek, szakemberek. Ugyanakkor a 3-as verzió kapcsán is felmerültek újabb igények, amiket a FIRST (természetesen partnerek, szakértők bevonásával) igyekezett kezelni. Ennek eredményeként született meg a CVSS 4.0.
 
A CVSS egyik legfontosabb célja, hogy a különféle sérülékenységeket egy egységes rendszer szerint kategorizálja, és ezáltal könnyítse meg a sebezhetőségek kiértékelését, valamint a védelmi intézkedések priorizálását. A segítségével a szervezetek biztonsági csapatai és szakemberei megalapozottabb döntéseket hozhatnak azzal kapcsolatban, hogy mikor, milyen intézkedéseket foganatosítsanak az egyes sebezhetőségek kapcsán.
 
A CVSS 4.0 újdonságai közül a FIRST elsősorban azt emelte ki, hogy az új keretrendszer még pontosabban, még "finomabban" definiálható módon teszi lehetővé a sérülékenységek osztályozását. Ehhez újabb mérőszámokat is bevezet, amik egyebek mellett az egyes biztonsági hibák kihasználásának automatizálhatóságára vagy akár a helyreállítás nehézségi fokára utalnak.
 
A FIRST nagy hangsúlyt helyezett arra is, hogy a 4.0-ás rendszer az eddigieknél hatékonyabban támogassa az ipari- és vezérlőrendszerek, valamint az IoT-megoldások kapcsán felmerülő sérülékenységek értékelését.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség