Elérhetővé vált a Facebook Pysa
A Facebook széles körben elérhetővé tette azt az eszközét, amellyel Python forráskódok biztonsági elemzésére nyílik lehetőség.
A Facebook időről időre kiad olyan eszközöket, amelyek hasznosak lehetnek a szoftverfejlesztők számára. Az eszköztár legújabb képviselője a Pysa (Python Static Analyzer), amely egy olyan nyílt forráskódú megoldás, ami kifejezetten a Python forráskódok elemzésére szolgál. Elsősorban a biztonság növelése és egyes biztonsági gyengeségek kiszűrése a célja.
A statikus elemzőeszköz lehetőséget ad arra, hogy a fejlesztők szemügyre vegyék, hogy az adatok miként áramolnak végig a szoftvereikben, illetve azok kódjában. Ennek köszönhetően olyan rendellenességek is kiszűrhetővé válhatnak, amelyek XSS vagy SQL injection típusú támadásokhoz járulhatnak hozzá. A különféle sérülékenységek kimutatása érdekében a Facebook nem kizárólag a Pysa-t tette elérhetővé, hanem ahhoz különféle definíciókat is készített, amiknek a segítségével a leggyakrabban előforduló biztonsági hibák szűrhetők.
Azt a Facebook is hangsúlyozta, hogy a Pysa sem képes minden biztonsági résre fényt deríteni. Különösen azokra nem, amelyek adatfolyam-elemzéssel nem tárhatók fel. Így például adatvédelmi rendellenességekre sem hívja fel a fejlesztők figyelmét. Ennek ellenére a belső tesztek során igencsak hasznosnak bizonyult. A vállalat szerint a Pysa segítségével vizsgálták egyebek mellett az Instagram kapcsán fejlesztett Python kódokat is. E vizsgálatok során sok biztonsági problémára akadtak, amelyek 44 százalékát a Pysa révén sikerült kimutatni.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat