Elérhető a NetIQ Access Manager legújabb kiadása

Immár hivatalosan is elérhetővé vált a központi jogosultság- és felhasználókezelést lehetővé tevő NetIQ Access Manager legújabb kiadása.
 

A vállalatok biztonságos működéséhez elengedhetetlen a felhasználói hozzáférések megfelelő kezelése. Ez azonban - egy bizonyos vállalatméret felett - már csak megfelelő technológiai eszközök bevonásával valósítható meg. A NetIQ biztonsági megoldásának célja, hogy a szervezetek egy kézben tarthassák és biztonságosabbá tehessék a felhasználók hozzáférését az alkalmazásokhoz, függetlenül attól, hogy azok a vállalat belső rendszerében vagy a felhőben találhatók. A hozzáférés-kezelési eszköz egypontos bejelentkezést tesz lehetővé, így a felhasználóknak mindössze egy jelszót kell megjegyezniük, ami csökkenti a biztonsági kockázatokat.

A NetIQ Access Manager segítségével központosítottan végezhetők el a hozzáférésekhez kapcsolódó adminisztrációs feladatok, miközben az informatikusok egy helyről áttekinthetik és kezelhetik az alkalmazásokhoz tartozó jogosultságokat. Az eszköz bevezetéséhez nincs szükség a meglévő rendszerek és megoldások átalakítására. Támogatja a szabványos HTTP alkalmazásokat és a legelterjedtebb címtárakat, köztük az eDirectory és Active Directory szolgáltatásokat. Ezek mellett címtáregyesítéssel, integrált tanúsítványkezeléssel, webalapú felügyeleti lehetőséggel, valamint NetIQ Sentinel és Syslog kompatibilitással járul hozzá a kockázatcsökkentéshez, illetve a felügyelethez.


A NetIQ Access Manager legújabb, 4-es kiadása új fejlesztéseket tartalmaz a monitoring, a statisztikák készítése és a változásmenedzsment terén. Emellett kétfaktoros authentikációt tesz lehetővé a Google Authenticator használatával, képes együttműködni a NetIQ Advanced Authentication Frameworkkel, valamint támogatja az IPv6 klienshozzáférést, az STS (Security Token Service) szolgáltatásokat és a WS-Trust 1.4 protokollt.
 
  1. 3

    A MongoDB Enterprise Server kapcsán egy biztonsági hiba javítása vált szükségessé.

  2. 4

    A cURL-hez három biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.

  3. 4

    A Discourse számos biztonsági rés miatt kapott újabb frissítést.

  4. 4

    A Google Chrome három biztonsági hibától vált meg a legújabb verziójának köszönhetően.

  5. 4

    A Mozilla egy tucat biztonsági frissítéssel látta el Firefox webböngészőt.

  6. 4

    A Mozilla legújabb verziója egy tucat biztonsági hibát javít.

  7. 3

    A Kerberos esetében egy közepes veszélyességű biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Google 48 biztonsági rést foltozott be az Androidon.

  9. 3

    A Samsung két biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.

  10. 4

    A NETGEAR fontos frissítéseket adott ki egyes routereihez és WiFi-eszközeihez.

Partnerhírek
​Veszélyes hirdetések rejtőzhetnek a keresési eredményekben

Annak ellenére, hogy egyre többen használnak hirdetésblokkolókat és kifinomult biztonsági szoftvereket, a hirdetéseken keresztül terjedő rosszindulatú szoftverek még mindig nagy problémát jelentenek.

​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

hirdetés
Közösség