Elemében van a GodFather mobilvírus

​Az androidos készülékek megfertőzésére képes GodFather trójai egyelőre megállíthatatlannak tűnik.
 

Ezúttal a Group-IB szakértői lettek figyelmesek egy olyan androidos mobilvírus egyre jelentősebb mértékű terjedésére, amely elsősorban pénzügyi adatokat sodor veszélybe, de egyéb módokon is képes károkat, illetve bosszúságot okozni az áldozatául eső készülékek tulajdonosai számára.
 
A Godfather nevű trójai program először 2021 márciusában hallatott magáról, tehát nem egy teljesen új szerzeményről van szó. Ahogy azonban a biztonsági szakértők egyre jobban megismerik a működését, annál inkább arra gyanakodnak, hogy a korábban jelentős károkozásokhoz hozzájáruló Anubis trójai leszármazottjáról van szó, amelynek forráskódja 2019-ben szivárgott ki az internetre.
 
A Godfather jelenleg 16 ország banki ügyfeleinek adataira pályázik azáltal, hogy a fertőzött okostelefonokon, táblagépeken elfedi a valódi alkalmazásokat a saját, megtévesztő módon szerkesztett felületével. Amennyiben a felhasználó ezen adja meg az adatait (felhasználónevét, jelszavát stb.), akkor azok rögtön a csalók kezébe kerülnek. Az eddigi jelentések szerint a károkozó jelenleg elsősorban amerikai, török, spanyol, kanadai, francia és német bankok ügyfeleit próbálja lépre csalni. Arról egyelőre nem érkezett jelentés, hogy valamely magyar bank is felkerült volna célpontok listájára. Ugyanakkor nem kizárólag banki adatokra pályázik a kártevő, mivel alkalmas különféle kriptotárcákat biztosító, illetve kriptokereskedéssel foglalkozó weboldalak és szolgáltatások appjainak manipulálására is.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség