Egyre több vírus terjed digitális aláírással
Egyre több olyan kártékony program terjed, amelyek érvényes digitális aláírással rendelkeznek. Ez pedig egyes védelmi mechanizmusok átgondolását is szükségessé teszi.
A szoftverek megbízhatóságának és integritásának ellenőrzésére már régóta bevált technikának számít a digitális aláírások alkalmazása. A megfelelően aláírt fájlok, kódok ugyanis egy nagyobb biztonsági szintet képviselnek, mivel kizárható a manipulációjuk és a készítőik is visszakövethetők. Sajnos azonban az utóbbi időben mindez már nem ennyire egyértelmű, mivel a vírusírók is felismerték a digitális aláírásban rejlő lehetőségeket.
Kezdetben az volt a jellemző, hogy digitális aláírást a komolyabb, elsősorban célzott támadásokban szerepet kapó malware-ek kaptak. Mostanában azonban már jóval több ilyen - megbízhatónak látszó - károkozóval lehet találkozni. Ezt támasztja alá a Chronicle biztonsági cég legutóbbi tanulmánya is, amelynek készítése során a kutatók a VirusTotal adatbázisát vették alaposabban szemügyre annak érdekében, hogy az aláírt kártevőket kiszűrjék.
Több ezer aláírt vírus
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat