Egyre több támadás sújtja a magyar netezőket

Egyre több támadás éri a magyar felhasználókat webböngészés közben.
 

A Kaspersky kutatói a cég biztonsági szoftverei és a KSN hálózat által gyűjtött telemetriai adatokat elemezték, és azt vizsgálták, hogy milyen trendek figyelhetők meg a kiberfenyegetettségek terén. Az elemzésükből kiderült, hogy a leggyakoribb támadások még mindig webböngészőkön keresztül érik a felhasználókat. Általában akkor, amikor fertőzött oldalakat látogatnak meg. A támadások egy részében a felhasználók tudtukon kívül aktív szerepet játszanak akkor is, amikor rosszindulatú programokat töltenek le, ártalmatlan szoftvereknek gondolva azokat.
 
A rossz hírek
 
A cég adatai szerint a második negyedévben a magyar felhasználók tekintetében a böngészőből eredő támadások száma nőtt (2018: 24,4%, 2019: 27,9%) leginkább. Így Magyarország a tavalyi év azonos időszakához képest előrébb került az országok képzeletbeli toplistáján: a 67-ről az 55.helyre. A legtöbb ilyen jellegű támadást elszenvedő országok listáját továbbra is Algéria vezeti, ahol a felhasználók több mint 44%-át támadták ilyen módon, majd Nepál és Albánia következik a sorban.
 
Számottevő volt a növekedés a lokális kockázatok területén is. Ide sorolhatók például a különféle (általában cserélhető) adathordozókon terjedő kártevők. A vizsgált időszakban a magyar felhasználók 36.3%-a tapasztalt ilyen jellegű támadást, amivel az ország a toplista 110. helyét foglalja el a tavalyi 115. hellyel szemben. A globális lista dobogós helyein e szempontból Afganisztán, Tádzsikisztán és Üzbegisztán szerepel.
 
Van azért jó hír is
 
Az egy évvel korábbi adatokhoz viszonyítva jelentősen csökkent a Magyarországról induló kibertámadások száma. A 2018 azonos időszakában regisztrált 107.209 támadás után az idei második negyedévben 24.066 ilyen támadást rögzítettek, ezzel Magyarország a toplista 69. helyére került. A cég adatai szerint a globális kibertámadások kiindulópontjainak listáját vezető országok között nem történt komoly változás az elmúlt egy évben. A listát továbbra is az Egyesült Államok vezeti, a támadások több mint 54 százalékával. A második helyen Hollandia áll, a harmadik legtöbb támadás pedig Németországból indult.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség