Egyre szövevényesebb a Ubiquiti biztonsági incidense

​A Ubiquiti elismerte, hogy az év elején egy biztonsági incidens során egy illetéktelen személy hozzáfért az informatikai infrastruktúrájához.
 

A hálózati eszközöket gyártó és hálózati szolgáltatásokat nyújtó Ubiquiti januárban arról számolt be, hogy egy rendszerét érintő kibertámadásról szerzett tudomást. Akkor jelezte, hogy a rendelkezésre álló információk szerint ügyféladatok nem kerültek illetéktelen kezekbe. A múlt héten azonban az interneten olyan hírek kezdtek megjelenni, amelyek szerint az incidens sokkal súlyosabb volt annál, mint amit a gyártó eddig mondott.
 
A Krebs on Security birtokába jutott információk szerint a támadásra még tavaly decemberben került sor, amikor egy feketekalapos hacker hozzáférést szerzett a vállalat egyik AWS fiókjához, és az AWS-ben tárolt adatbázisokhoz. Emellett egy hátsó kaput is létrehozott, és állítólag 50 bitcoint követelt a titoktartásért cserébe. Emellett az elkövető azt állította, hogy a Ubiquiti forráskódjait is ellopta. A cég azonban nem volt hajlandó teljesíteni a követeléseket.
 
Mit mond a Ubiquiti?
 
A fenti hírekre a Ubiquiti visszafogottan reagált. Közölte, hogy a január 11-ei közleményéhez képest nem tud újabb információkkal szolgálni. Azóta külsős szakértőket is bevont a vizsgálatokba, és hatóságokkal is együttműködik a történtek kiderítése érdekében. Továbbra sincsenek arra utaló jelek, hogy ügyféladatok szivárogtak volna ki. Annyit azonban elárult a vállalat, hogy egy olyan elkövetőt keresnek a hatóságok, aki egyedül hajthatta végre a támadást, és bennfentes információkkal rendelkezett a Ubiquiti felhős infrastruktúrájáról.

 
Annak ellenére, hogy nincs bizonyíték a Ubiquiti felhasználók fiókjainak kompromittálására, a vállalat minden ügyfelét arra kérte, hogy változtassa meg a jelszavát a weboldalán, illetve minden olyan helyen, ahol azonos felhasználónév/jelszó volt használatos a hitelesítéshez.
 
  1. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  2. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  3. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  4. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  6. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

  7. 4

    Az Oracle nyolc olyan biztonsági résről számolt be, amelyeket a Database Server kapcsán kellett orvosolnia.

  8. 4

    A MySQL három tucat biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  9. 4

    Az Java több mint egy tucat biztonsági frissítést kapott.

  10. 3

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőn.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség