Egymillió dollárt utalt rossz helyre egy város
Egy amerikai város pénzügyeseit sikerült rászedniük a csalóknak, aminek következtében több mint egymillió dollár kötött ki a kiberbűnözők bankszámláján.
Az úgynevezett BEC (Email Account Compromise) csalások esetében már nagyon sokszor bebizonyosodott, hogy a bankszámlaszámokkal való trükközések igen komoly károkat idézhetnek elő. Amennyiben a netes csalóknak sikerül elérniük, hogy a számlák kifizetéséhez a pénzügy hibás számlaszámot kapjon, akkor nagy valószínűséggel tudnak pénzhez jutni.
Az első ránézésre gyakorta egyszerű támadások a valóságban sok esetben hónapokon keresztül zajlanak, és általában célzottan történnek. Ilyen támadásnak esett áldozatul tavaly a Toyota Group egyik cége is, amely 37 millió dollárt utalt rossz helyre. A probléma nagyságát jól szemlélteti, hogy az FBI 2016 júniusa és 2019 júliusa között több mint 166 ezer ilyen jellegű biztonsági incidensről értesült.
Egy város került fel az áldozatok listájára
A coloradói Erie város biztonsági incidense arra is rávilágított, hogy nem kizárólag elektronikus leveleken keresztül történhet baj. A város vezetése elismerte, hogy egy csalás áldozata lett, aminek következtében 1,01 millió dolláros kár keletkezett. Az történt, hogy ismeretlen elkövetők a város honlapján elhelyezett webes űrlapon keresztül egy cég nevében közölték, hogy a csekkes fizetés helyet átutalást választanak, és ehhez a bankszámlaszámot is megadták. Noha állítólag a pénzügyi osztályon voltak szabályok a bankszámlák kezelését illetően, most ez a hamis bejelentés mégis célba talált, vagyis senki sem kérdőjelezte meg azt. Ennek következtében a nagy összegű utalás a csalók számlájára került, akik ezt látva rögtön egy másik ország bankjába utalták tovább a pénzt.
Az eset kapcsán az FBI is nyomoz, a város pedig fut a pénze után. Emellett közölte, hogy egy kockázatmenedzsmenttel foglalkozó szakembert is felvett annak érdekében, hogy a jövőbeli hasonló eseteknek gátat lehessen szabni.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
![]() |
F-Secure Internet Security 1 eszköz 2 év |
13490 Ft | |
![]() |
Kaspersky Premium 1 eszköz 1 év Új licenc |
16990 Ft | |
![]() |
F-Secure Total 1 év 7 eszköz |
25990 Ft | |
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat