Egész jól megúsztuk a Petya pusztítását

A telemetriai adatok azt támasztják alá, hogy Magyarország viszonylag kevésbé volt érintetett a keddi vírustámadásban.
 

Kedd óta folyamatosan érkeznek jelentések a Petya zsaroló vírusról. Az Ukrajna és Oroszország területéről indult kibertámadás világszerte okozott hálózati leállásokat, megbénította számos vállalat informatikai rendszerét, és jelentős károkhoz vezetett.

Az ESET legfrissebb statisztikájából egyértelműen látszik, hogy Ukrajnában következett be a legtöbb fertőzés, mögötte Németország és Lengyelország szerepel a rögtönzött toplistán. Magyarország ezekhez az országokhoz képest jóval kisebb mértékben fertőződött: a Petya legújabb variánsa által okozott támadások mindössze 0,15 százaléka jelentkezett hazánkban.
 

Az ESET szakértői feltárták a globális vírustámadás forrását. A támadók az M.E.Doc számviteli program frissítéseibe rejtették a fertőző kódot. Így szoftverfrissítéseknek álcázva jutották be a Petya kódját számos ukrajnai vállalkozás hálózatába, köztük több pénzintézet rendszerébe is. 

A biztonsági cég kiemelte, hogy a zsarolók üzenetében megadott adatokon keresztül a fizetés már nem lehetséges, miután a csalók postafiókját blokkolta egy német szolgáltató.

Noha a magyarországi adatok viszonylag békés képet festenek, azért nem szabad elbizakodottá válni. Azon cégeket, amelyeket elért a Petya - akár csak a külföldi anyavállalaton keresztül - azokat biztosan nem vigasztalja a kedvező statisztikai adat. 
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség