Ebből baj lehet: éledezik a hírhedt szemetelő trójai
Február óta nem lehetett hallani arról a kártékony programról, amely korábban a globális levélszemét egy jelentős részének terjesztéséért volt felelőssé tehető. Sajnos azonban az elmúlt napokban megváltozott a helyzet.
Az Emotet az elmúlt években már rengeteg kárt és bosszúságot okozott. Elsősorban azzal vált ismertté, hogy kéretlen elektronikus leveleket küldözgetett nagy mennyiségben. Ezek között nem kizárólag reklámcélú küldemények voltak, hanem olyanok is, amelyek további kártékony kódokat, vírusokat hordoztak. A károkozó a nemkívánatos ténykedését követően idén februárban jelentősen veszített erejéből, és azóta nem is hallatott magáról. Sajnos az elmúlt napokban ismét mozgolódást lehetett megfigyelni az Emotet kapcsán, ami nagyon aggasztó hír. Ha ugyanis a kártevő ismét nekilát a számítógépek tömeges fertőzésének, akkor annak komoly következményei lehetnek.
Az Emotet legújabb variánsát a Binary Defense biztonsági kutatói vették szemügyre, akik egyrészt a károkozó által elvégzett műveleteket elemezték, másrészt igyekeztek feltárni a trójai terjedési ütemét.
A legújabb Emotet alapvetően követi az elődjei által kitaposott utat. Ennek megfelelően olyan kéretlen leveleket küldözget, amelyek egyebek mellett mondvacsinált szállításokkal, fizetésekkel, számlákkal kapcsolatosak.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat