E-könyvekben bújik meg egy vírus
A ViperSoftX nevű kártékony program e-könyvek révén terjed. Elsődleges célja az adatlopás.![](/images/ads/biztonsagcenter/bc_keres_cseresl_800x300.jpg)
A ViperSoftX első változata 2020-ban jelent meg, tehát egy több éve ismert kártékony programról van szó. Ugyanakkor - hasonlóan sok más károkozóhoz - az évek során számos fejlesztést kapott, aminek eredményeként egyre nehezebbé vált a detektálása. A legújabb variánsát a Trellix biztonsági kutatói buktatták le.
A ViperSoftX vizsgálata során a szakemberek számos érdekességre derítettek fényt, és megállapították, hogy egy igencsak kifinomult, modern trójairól van szó, amely szinte minden ténykedése során képes olyan trükköket bevetni, amikkel megkerülheti a védelmi technológiákat.
-
A Junos OS három hibajavítással bővült.
-
Öt biztonsági hibajavítás kiadásával indította az évet a Palo Alto Networks.
-
A SonicWall biztonsági javításokat adott ki a SonicOS-hez.
-
A SeaMonkey fejlesztői két biztonság hibát javítottak.
-
A Google három tucat biztonsági hibáról számolt be az Android kapcsán.
-
A Google Chromecast egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A wolfSSL esetében egy biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz két hibajavítás érkezett.
-
A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.
-
Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.