CPU-mizéria: érkezik az Ubuntu frissítése is

Az Ubuntu fejlesztői bejelentették, hogy január 9-én teszik elérhetővé a processzorhibák kockázatainak csökkentésére szolgáló frissítéseiket.
 

A múlt héten napvilágra került processzorhibák sok fejlesztő számára adtak munkát az elmúlt hónapokban. Most pedig még ennél is több üzemeltetőnek és felhasználónak kell lépéseket tenni annak érdekében, hogy a rendszerek nagyobb biztonságba kerülhessenek. Nem jelentenek kivételt ez alól a Windows, a macOS és a Linux felhasználói sem. A frissítések folyamatosan érkeznek nemcsak az operációs rendszerekhez, hanem egyes szoftverekhez (különösen a webböngészőkhöz) is.
 
Az egyik legnépszerűbb Linux disztribúció, az Ubuntu fejlesztői sem tétlenkednek, és a teljes Linux közösség hathatós közreműködésével elkészítették a Meltdown, valamint a Spectre nevű sebezhetőségek ellenszerét. Ennek köszönhetően január 9-től el lehet kezdeni az Ubuntu alapú rendszerek frissítését.
 
Arról egyelőre nem nyilatkoztak a fejlesztők, hogy a hibajavítások milyen mértékben befolyásolják a teljesítményt. Ez azért kritikus kérdés, mert a múlt héten több esetben felmerült, hogy a CPU-hibák orvoslását szoftveres úton csak olyan módon lehet kivitelezni, hogy az bizonyos esetekben jelentősebb mértékben befolyásolhatja a rendszerek teljesítményét. Azóta viszont többen is úgy nyilatkoztak, hogy idővel ezek a frissítések még sokat finomodhatnak, és ezáltal a teljesítményre gyakorolt hatásuk is egyre kisebbé válik. Az Ubuntu csapata hangsúlyozta, hogy a frissítések készítésekor különös hangsúlyt helyezett arra, hogy az Amazon, Google és Azure környezetekben üzemeltetett rendszerek is a lehető legoptimálisabban tudjanak működni.
 
Az Ubuntu fejlesztői közölték, hogy az áprilisban elérhetővé váló 18.04 LTS verzió már a 4.15-ös kernelre fog épülni, és a KPTI patchkészletet teljes mértékben integráltan tartalmazza majd. 
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség