Célkeresztben a Docker és a Kubernetes
A feketekalapos hackerek ismét a felhő alapú infrastruktúrák felé vették az irányt. Ezúttal a Docker és a Kubernetes került célpontba.
Az már nem jelent újdonságot, hogy a kiberbűnözők minden olyan platformot, szoftvert, szolgáltatást, eszközt kiszemelnek maguknak, amelyek széles körben használatosak. A konténer alapú technológiák fejlődésével egyebek mellett a Docker és a Kubernetes is mind nagyobb népszerűségre tesz szert, így csak idő kérdése volt, hogy a hackerek mikor szállnak rá intenzívebben e megoldásokra is.
Az Intezer biztonsági kutatói arra a megállapításra jutottak, hogy eljött az ideje annak, hogy a Docker és a Kubernetes üzemeltetői vagy épp fejlesztői minden korábbinál nagyobb figyelmet fordítsanak e környezetek, infrastruktúrák, rendszerek védelmére. A TeamTNT nevű kibercsoport ugyanis az elmúlt időszakban olyan támadásokat indított, amelyek felhős környezeteket tettek teljes mértékben kiszolgáltatottá. Ráadásul úgy, hogy semmiféle komoly és szofisztikált módszert nem vetettek be az elkövetők.
A támadók leginkább abból próbáltak profitálni, hogy egy legális, nyílt forráskódú eszköz képességeinek kihasználásával érték el, hogy ne keltsenek feltűnést a célkeresztbe állított rendszereken. A gyakorlatban ez azt jelentette, hogy a megtámadott rendszer esetében először egy nem megfelelően védett Docker API-n keresztül létrehoztak egy Ubuntu alapú konténert, majd azt "felcsatolták" az adott környezetbe. Ezt követően SSH-n keresztül feltelepítették a nyílt forráskódú Weave Scope szoftvert, amelyet az alapértelmezett 4040-es porton keresztül értek el.
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat