Burjánzanak a koronavírusos csalások

​Brutális mértékben emelkedik azon kibertámadások száma, amelyek különféle módokon ugyan, de a koronavírushoz és a világjárványhoz kapcsolódnak.
 

A koronavírus terjedése miatt egyre nagyobb mértékben támaszkodunk digitális megoldásokra. Ezt a kiberbűnözők is jól tudják, és igyekeznek kihasználni a felhasználók tapasztalatlanságát az otthoni munkavégzés, a távoktatás, illetve a járvánnyal kapcsolatos információkeresés területén.
 
Az ESET szerint lényeges látni, hogy a vírusok, kártékony kódok 38 százaléka álcázza magát Microsoft Office dokumentumnak, vagy használja fel a népszerű fájlformátumokat a támadásokhoz. Emellett az okostelefonok, táblagépek elleni támadások is meredeken emelkednek. Jelenleg 24.000 rosszindulatú alkalmazást blokkolnak az áruházak naponta, miközben a Statista adatai szerint a mobil okoseszközök csupán fele használ valamilyen vírusvédelmi megoldást.
 
Szinte minden érintett szervezet (WHO, CSIRTs, Europol stb.) igyekszik felhívni a figyelmet a koronavírus terjedéséhez köthető kibertámadások számának jelentős növekedésére. A kiberbűnözők által indított akciók során jelentősen megszaporodtak a zsarolóvírusos támadások is: a Cybersecurity Ventures adatai szerint, míg 2016-ban átlagosan 40 másodpercenként történt egy fertőzés, ez az adat 2020 első 3 hónapjában már 13 másodperc volt.
 
A munkahelyi adatok védelme és a számítógépünk működőképességének biztosítása kritikus fontosságú a jelenlegi helyzetben, hiszen enélkül a munkavégzés és a tanulás is komoly csorbát szenvedhet. Ezért különösen figyelni kell a számítógépeink, illetve a mobil eszközeink megóvására.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség