Brutálisan nő a lopott adatok mennyisége

​Tavaly 284 százalékkal több adathoz történt jogosulatlan hozzáférés, mint a megelőző évben.
 

A Risk Based Security szakemberei egy érdekes kimutatást készítettek, amelyben azt vizsgálták, hogy tavaly mennyi adathoz fértek hozzá illetéktelenek. A felmérés csak a nyilvánosságra került adatbiztonsági incidensek figyelembevételével készült, így azt még megbecsülni is nehéz, hogy valójában mennyi adatbiztonsági probléma üthette fel a fejét.
 
A felmérés szerint 2019-ben összesen 15,1 milliárd adatrekord keveredett adatbiztonsági incidensbe. Ez 284 százalékkos emelkedésnek felel meg 2017-hez képest. Érdekesség, hogy ez a roppant módon aggasztó tendencia nem jelentkezett a nyilvánosságra hozott incidensek számában, mivel az mindössze egy százalékkal nőtt. A biztonsági cég tavaly összesen 7098 adatbiztonsági eseményről szerzett tudomást.
 
Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a 15,1 milliárd rekordból 13,5 milliárd weben keresztül vált kiszolgáltatottá. A legtöbbször nem megfelelően konfigurált adatbázisok járultak hozzá támadásokhoz.
 
A kutatók megjegyezték, hogy ezekből az igencsak aggasztó adatokból nem derül ki, hogy pontosan hány személy vált adattolvajok áldozatává. Nyilván egy adatlopás esetén egy felhasználóhoz sok rekord tartozhat, és azt is számításba kell venni, hogy a jogosulatlan adathozzáférések még nem feltétlenül jelentenek tényleges adatszivárgást.
 
Honnan lopják az adatokat?
 
Tavaly a legjelentősebb adatbiztonsági események az informatikai szektort sújtották. Különösen rossz volt a helyzet a szoftverfejlesztő cégek, valamint az adatfeldolgozással foglalkozó és a hosting szolgáltatásokat nyújtó vállalatok körében. Az informatikai szektort az egészségügy követte, míg a képzeletbeli toplista harmadik fokára a pénzügyi és biztosítási szektor került.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség