Brutális méretű támadás ért egy internetszolgáltatót
Ismét megdőlt az elosztott szolgáltatásmegtagadási támadások világrekordja.
A korábban nyilvánosságra került DDoS (Distributed Denial of Service) támadások legnagyobbika 3,8 Tbps sávszélességet emésztett fel. Erről az incidensről a Cloudflare tavaly októberben számolt be, de azt nem közölte, hogy mely szervezetet vagy szolgáltatót sújtotta a támadás.
Az elmúlt napokban azonban kiderült, hogy 2024 októberében nem ez a DDoS-akció volt a legjelentősebb, ugyanis az egyik - meg nem nevezetett - kelet-ázsiai internetszolgáltató rendszerét egy 5,6 Tbps nagyságú támadás érte. Az azóta elvégzett vizsgálatok szerint az incidens egy Mirai-alapú botnethez volt köthető, amely több mint 13 ezer kompromittált eszköz bevonásával járult hozzá a kibertámadáshoz.
Prémium előfizetéssel!
-
A Drupal három biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A HAProxy kapcsán egy hibajavítás vált leölthetővé.
-
A FortiSandboxhoz több biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Fortinet egy biztonsági javítást adott ki a FortiWebhez.
-
Az Adobe Illustratorban egy kritikus veszélyességű hiba található.
-
Az Adobe a Photoshop szoftverben egy hibát javított.
-
Az Adobe kilenc sebezhetőséget orvosolt az InDesign alkalmazás kapcsán.
-
Az Adobe Acrobat Reader egy biztonsági frissítéssel gyarapodott.
-
Telepíthetők a Windows április frissítései.
-
Az Office biztonsági frissítésével egy tucat sebezhetőség vált megszüntethetővé.
![]() |
Kaspersky Plus 1 év 5 eszköz Új licenc |
| 18990 Ft | |
![]() |
Bitdefender Total Security 1 év 5 eszköz |
| 12990 Ft | |
Az Apple Pay az egyik legnépszerűbb mobilfizetési szolgáltatás világszerte: becslések szerint több százmillió felhasználóval és évente több ezermilliárd dollárnyi tranzakcióval.
A szakmai kapcsolatépítés egyik legfontosabb online terepe, a LinkedIn ma már több mint egymilliárd felhasználót köt össze világszerte.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat










