Böngészőkiegészítővel a hamis Twitter fiókok ellen
Egy új böngészőkiegészítő segítségével az eddigieknél könnyebben szűrhetők ki azok a hamis Twitter fiókok, amelyeket csalók hoznak létre.
A Twitter esetében sem számít könnyű feladatnak a hamis, csalók által létrehozott profilok detektálása. Ezeket a fiókokat gyakorta automatizáltan hozzák létre a kiberbűnözők annak érdekében, hogy a különféle káros tartalmaikat minél szélesebb körben publikálhassák.
A NortonLifeLock Research Group (korábbi nevén Symantec Research Labs) kutatói egy érdekes kezdeményezést indítottak, és azt a célt tűzték ki, hogy egy böngészőbővítmény segítségével megjelölhető legyen a Twitter profilok megbízhatósága. Vagyis egy mérőszámot dolgoztak ki, amely azt mutatja, hogy az adott fiók mögött személy(ek) vagy éppen robotok húzódnak-e meg.
A technológia nagymértékben építkezik különféle gépi tanulási eljárásokra. Egy-egy fiók esetében több mint 20 jellemzőt mérlegelnek az algoritmusok. Az eredményt pedig az egyes profiloknál, illetve bejegyzéseknél jelenítik meg színekkel és százalékos értékekkel karöltve.

Forrás: NortonLifeLock
A BotSight nevű eszköz jelenleg béta verzióban működik Chrome, Brave és Firefox webböngészők alatt. A fejlesztők jelezték, hogy már dolgoznak az Edge kompatibilis kiadáson is, sőt várhatóan egy mobilos verzió is elérhetővé fog válni a jövőben. A tesztverziót azonban egyelőre csak az amerikai, brit, ausztrál és új-zélandi felhasználók próbálhatják ki.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat