Boeing-incidens: elfogyott a zsarolók türelme

​A LockBit zsarolóbanda nyilvánosságra hozta a Boeingtól korábban ellopott bizalmas adatokat, fájlokat.
 

A LockBit kiberbanda az egyik legismertebb és egyben legtöbb kárt okozó csoport, amely úgynevezett RaaS (Ransomware-as-a-Service) szolgáltatást nyújt alvilági körökben. Vagyis a károkozásokhoz szükséges szoftvereket, erőforrásokat, támogatást szolgáltatásként biztosítja más csalók számára. Az Egyesült Államok kormánya szerint a banda 2020 óta legalább 91 millió dollárt keresett a zsarolásokra épülő tevékenységével. Az áldozatainak listáján szerepel egyebek mellett a Continental, a UK Royal Mail és Oakland városának informatikai rendszere is. Az egyik legutóbbi áldozata pedig nem más, mint a Boeing.
 
A repülőgépgyártó már hivatalosan is elismerte, hogy nemrég egy kibertámadás áldozatává vált, ami adatszivárgással járt. Ugyanakkor a vállalat további részleteket nem árult el, ezért leginkább a LockBit banda ténykedéséből lehet következtetni néhány részletre.
 
A kiberbanda először október 27-én tette közzé az egyik alvilági oldalán, hogy sikeres támadást hajtott végre a Boeing egyik rendszere ellen, amelyből adatokat szivárogtatott ki. A csalók azt állították, hogy összesen 43 GB-nyi fájlra sikerült szert tenniük. A támadást követően minden bizonnyal megkezdődött a zsarolás, de a Boeing nem volt hajlandó teljesíteni a követeléseket. Ezért a LockBit először egy 4GB-os adatállományt hozott nyilvánosságra, amolyan nyomásgyakorlásként, de ez sem hatotta meg a nagyvállalatot. A LockBit által adott határidő november 2-én lejárt, majd november 10-én végleg elfogyott a zsarolók türelme, és minden náluk lévő adatot elérhetővé tettek.
 
A történtekkel kapcsolatban a Boeing egyelőre további nyilatkozatot nem adott ki.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség