Boeing-incidens: elfogyott a zsarolók türelme

​A LockBit zsarolóbanda nyilvánosságra hozta a Boeingtól korábban ellopott bizalmas adatokat, fájlokat.
 

A LockBit kiberbanda az egyik legismertebb és egyben legtöbb kárt okozó csoport, amely úgynevezett RaaS (Ransomware-as-a-Service) szolgáltatást nyújt alvilági körökben. Vagyis a károkozásokhoz szükséges szoftvereket, erőforrásokat, támogatást szolgáltatásként biztosítja más csalók számára. Az Egyesült Államok kormánya szerint a banda 2020 óta legalább 91 millió dollárt keresett a zsarolásokra épülő tevékenységével. Az áldozatainak listáján szerepel egyebek mellett a Continental, a UK Royal Mail és Oakland városának informatikai rendszere is. Az egyik legutóbbi áldozata pedig nem más, mint a Boeing.
 
A repülőgépgyártó már hivatalosan is elismerte, hogy nemrég egy kibertámadás áldozatává vált, ami adatszivárgással járt. Ugyanakkor a vállalat további részleteket nem árult el, ezért leginkább a LockBit banda ténykedéséből lehet következtetni néhány részletre.
 
A kiberbanda először október 27-én tette közzé az egyik alvilági oldalán, hogy sikeres támadást hajtott végre a Boeing egyik rendszere ellen, amelyből adatokat szivárogtatott ki. A csalók azt állították, hogy összesen 43 GB-nyi fájlra sikerült szert tenniük. A támadást követően minden bizonnyal megkezdődött a zsarolás, de a Boeing nem volt hajlandó teljesíteni a követeléseket. Ezért a LockBit először egy 4GB-os adatállományt hozott nyilvánosságra, amolyan nyomásgyakorlásként, de ez sem hatotta meg a nagyvállalatot. A LockBit által adott határidő november 2-én lejárt, majd november 10-én végleg elfogyott a zsarolók türelme, és minden náluk lévő adatot elérhetővé tettek.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség