Biztonsági tanácsok kisebb cégek számára
A kis- és közepes méretű vállalatok is egyre komolyabb kiberbiztonsági kockázatokkal néznek szembe.
A koronavírus okozta világjárvány első hullámában a nagyvállalatok voltak a feketekalapos hackerek elsődleges célpontjai. Az elmúlt év során azonban ez a tendencia megváltozott, hiszen jelenleg már a kis- és középvállalkozások is igencsak gyakran kerülnek célkeresztbe.
Ez az elmozdulás nagyrészt annak tudható be, hogy általában a kisebb szervezetek veszítenek a legtöbbet, ha támadás éri őket. Egyes felmérések szerint a 60 százalékuk az adatszivárgást követő hat hónapon belül megszűnik. Ha ehhez még hozzátesszük, hogy a kis szervezetek gyakran nem rendelkeznek olyan kifinomult védelemmel, amely a nagyobb vállalatok számára elérhető, akkor ez már tökéletes célponttá teszi a kkv-ket a számítógépes bűnözők számára.
A Zyxel úgy látja, hogy az említett fenyegetettségek és trendek miatt idén egyre több kkv fog hatékonyabb védelmi megoldások iránt érdeklődni. Ellentétben azokkal a nagy cégekkel, ahol a biztonsági részleg szerves része az infrastruktúrának, a kkv-k inkább olyan beszállítókat és menedzselt szolgáltatókat keresnek majd, akik könnyen kezelhető és megfizethető biztonsági megoldásokat kínálnak.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat