Biztonsági kitekintő az Adatvédelem Napja alkalmából

​Rohamosan nő az adatok mennyisége, amik védelmére egyre szigorúbb előírások vonatkoznak.
 

Január 28. az Adatvédelem Napja, amikor a National Cyber Security Alliance (NCSA) és a hozzá csatlakozó szervezetek igyekeznek felhívni a figyelmet a bizalmas, személyes információk biztonságának fontosságára. Ennek alkalmából a Micro Focus szakértői sorra vették azokat a legfontosabb kihívásokat, amelyek manapság ezen a területen jelentkeznek.
 
Általánossá vált az otthoni munkavégzés
 
Tavaly a home office térnyerése volt az egyik legerősebb hatással az adatvédelemre. A vállalatok megengedik, sőt támogatják az otthoni munkavégzést, ahol csak tehetik. Ez azonban azt is jelenti, hogy a cégeknek, a rendszergazdáknak és a felhasználóknak újra kell gondolniuk, milyen infrastruktúrára, eszközökre van szükségük az együttműködéshez. Ennek során a céges fájlok és adatok védelmére is nagyobb hangsúlyt kell helyezni, mivel a távoli elérés során a biztonsági kockázatok is nőnek.
 
Azért is érdemes foglalkozniuk a cégeknek mindezzel, mert a távmunka várhatóan a jövőben is velünk marad. A PwC friss felmérése szerint az USA-ban a vállalati döntéshozóknak mindössze a 17 százaléka gondolja úgy, hogy amint lehet, teljes mértékben visszaállnak az irodai munkavégzésre. 13 százalékuk pedig teljesen „elengedi” a központi irodát
 
Sok az adat, még több az előírás
 
A home office terjedése mellett az adatok mennyiségének óriási mértékű növekedése is megfigyelhető. Az IDC jelentése szerint évente 61 százalékkal nő a globális adathalmaz. Az előrejelzések azt mutatják, hogy 2025-re 175 zettabájtnál tartunk majd világszerte. A cégek számára pedig egyre nagyobb kihívást okoz, hogy megfelelően kezeljék a növekvő adatmennyiséget. Márpedig a biztonságra muszáj nagy hangsúlyt helyezni, mivel az elmúlt években az adatmennyiség növekedésével együtt a törvényhozók figyelme is egyre erősebben irányul erre a területre. Világszerte szigorodnak a szervezetek által kezelt, személyes adatok védelmére vonatkozó előírások.
 
Ezeknek a szerteágazó elvárásoknak rendkívül nehéz megfelelni, azonban sok folyamat megkönnyíthető korszerű eszközökkel. Ezek segítenek átlátni és rendszerezni a szervezetek teljes adatvagyonát. Automatikusan átvizsgálják a vállalat minden informatikai rendszerét és adatbázisát, majd azonosítják azokat a bizalmas információkat, amelyek nagyobb biztonságot igényelnek érzékenységük és a rájuk vonatkozó előírások miatt.
 
Mindezek mellett nagy hangsúlyt kell helyezni a titkosítási megoldások használatára, hogy ezáltal is csökkenthetővé váljon a potenciális adatszivárgások kockázata.
 
  1. 4

    A Cico az IP telefonjaihoz három hibát javító frissítést tett közzé.

  2. 4

    Az ArobaOS-hez fontos biztonsgi frissítés érkezett.

  3. 3

    A Google egy veszélyes biztonsági rést foltozott be a ChromeOS-en.

  4. 4

    A Google két veszélyes hibát orvosolt Chrome böngészőben.

  5. 4

    A SonicWall két sebezhetőséget javított a GMS kapcsán.

  6. 4

    A Citrix a virtualizációs megoldásaihoz fontos frissítéseket tett közzé.

  7. 4

    A QNAP számos sebezhetőséget szüntetett meg a NAS adattárolói kapcsán.

  8. 4

    A Microsoft fejlesztői három biztonsági résről számoltak be az Edge kapcsán.

  9. 3

    A TinyMCE kapcsán XSS-hibákra derült fény.

  10. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség