Biztonsági hiba található a WhatsAppban
A WhatsApp kapcsán egy meglehetősen kockázatos biztonsági hibára derült fény.
A Meta tájékoztatása szerint a széles körben használt WhatsApp Messenger alkalmazás Windows kompatibilis kiadásával kapcsolatban jutott tudomására egy sebezhetőség. A sérülékenységet egy biztonsági kutató jelezte a Meta Bug Bounty hibavadász programon keresztül. A bejelentés kivizsgálásakor a vállalat megállapította, hogy a hiba valóban kockázatot jelent, ezért rögtön megkezdte annak kijavítását. Mostanra pedig elérhetővé vált a WhatsApp 2.2450.6-os verziójú kiadása, amely már nem sebezhető az újonnan feltárt sebezhetőség által.
A Meta közleménye szerint a problémát az okozta, hogy a Windows-os alkalmazása az üzenetekhez csatolt mellékletek esetében a megjelenítést ugyan MIME-típus szerint végezte, de az állományok megnyitásakor már a fájlok kiterjesztését vette alapul. Ezért a hiba miatt a felhasználók véletlenül is olyan fájlokat indíthattak volna el, amely aztán károkat idézhetett volna elő a számítógépeken.
Egy hasonló probléma a WhatsApp kapcsán tavaly nyáron már napvilágra került. Akkor PHP és Python fájlokkal történő visszaélésekre adódott lehetőség egy sérülékenység miatt.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat