Biztonsági frissítést kapott az Asterisk
Az Asterisk alkalmazás fontos biztonsági frissítést kapott, amikkel szolgáltatásmegtagadási támadásokra lehetőséget adó sebezhetőségeket lehet orvosolni.
Az Asterisk egy széles körben elterjedt, nyílt forráskódú kommunikációs megoldás, amely kormányzati és vállalati körökben egyaránt feltűnik. A fejlesztői szerint a Fortune 1000 vállalatok jelentős részénél is működik. Összesen több mint egymillió Asterisk alapú IP PBX rendszer, VoIP átjáró és egyéb kommunikációs eszköz üzemel világszerte, így a kiberbűnözők számára meglehetősen nagy támadási felületet biztosít. Ezért is lényeges a szoftver rendszere frissítése.
Az Asterisk fejlesztői csapata ezúttal három biztonsági rést foltozott be, amelyek mindegyike az érintett rendszerek megbénítására alkalmas. Az egyik sérülékenység az SCCP (Signalling Connection Control Part) csomagok esetenkénti nem megfelelő feldolgozására vezethető vissza, aminek következtében a problémás összetevő felemésztheti az összes rendelkezésre álló memóriát. A másik két sebezhetőség pedig a PJSIP kapcsán merült fel, és speciálisan szerkesztett SIP-csomagok feldolgozásakor vezethet problémákhoz, mivel ekkor az érintett rendszerek összeomolhatnak, válaszképtelenné válhatnak.
A fenti biztonsági hibák az Asterisk 13-as és 14-es verzióiban is megtalálhatók. A hibajavítások a 13.15.1, 14.4.1 és a 13.13-cert4 kiadásokban kaptak helyet. A fejlesztők a mielőbbi frissítést javasolják.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat