Biztonsági fiaskó lehet a Windows 10 nyugdíjazásából
A Windows 10 idén megszűnő támogatása komoly kihívásokat tartogat mind az üzemeltetők, mind a felhasználók számára.
A Windows 11-re történő átállás korántsem zajlik olyan ütemben, mint amire a rendelkezésre álló idő figyelembevételével szükség lenne ahhoz, hogy a számítógépek jelentős részén megtörténjen a migráció, és biztosított legyen azok biztonsági frissítésekkel történő ellátottsága. Márpedig a Microsoft eltökélt abban, hogy a Windows 10-hez 2025. október 14-én fog utoljára biztonsági javításokat elérhetővé tenni, legalábbis ingyenesen.
Az ESET biztonsági cég is aggodalmának adott hangot látva azt, hogy milyen vontatott ütemben terjed a Windows 11. A védelmi szempontból igencsak aggályos trendek rosszabbul festenek, mint amikor a Windows 7-ről kellett átállni Windows 10-re, szintén a támogatás megszűnése miatt. Akkor ugyanis a Windows-os számítógépek 70 százalékán már a Windows 10 futott.
A StatCounter legfrissebb adatai szerint jelenleg a Windows 11 elterjedtsége még csak 34,1 százalékos. Ezzel szemben a rendszerek 62,7 százalékán még mindig a Windows 10 teljesít szolgálatot. Így nem csoda, hogy Thorsten Urbanski, az ESET szakértője szerint csak úgy lehet elkerülni a biztonsági fiaskót, ha felgyorsul a Windows 11-re történő migrálás.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat