Biztonsági céget kebelezett be a McAfee
A McAfee bejelentette, hogy felvásárolja a NanoSec biztonsági vállalatot.
A NanoSec egy kaliforniai székhelyű biztonsági vállalat, amely az utóbbi időben globális terjeszkedésbe kezdett. Alapvetően felhős és konténer alapú védelmi technológiák fejlesztésével kezdett foglalkozni, és ezeknek köszönhetően vált egyre ismertebbé a piacon. Több biztonsági céggel is együttműködött már az elmúlt időszakban. Így például a Symantec és a Trend Micro is szerepel a referenciái között.
A NanoSec megoldásai elsősorban azért kaptak egyre nagyobb figyelmet, mert alkalmasak akár adatközponti környezetekben is kiterjeszteni a védelmet. Lehetőséget adnak konfigurációmenedzsmenttel összefüggő, folyamatos biztonsági ellenőrzésekre és auditokra. Emellett hátsó kapuk ellen kifejlesztett detektáló mechanizmusokkal rendelkeznek. Képesek nagymennyiségű adatszivárgás esetén gyors közbelépésre, és ezáltal a nagyobb adatlopások megakadályozására.
Nem véletlen, hogy a piaci szereplők folyamatosan figyelték a vállalat fejlődését. Végül a McAfee-nek sikerült lecsapnia a cégre, amelyet teljes egészében felvásárolt. A cég közölte, hogy a NanoSec által eddig kifejlesztett technológiákat integrálja a saját megoldásaiba. A jelenlegi tervek szerint a megkaparintott technológiák elsősorban az MVISION termékcsaládot fogják új funkciókkal gyarapítani.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat