Bevetésre készek a Zyxel új tűzfalai

A Zyxel bejelentette a legújabb, nagy teljesítményű tűzfalcsaládját. Megérkezett az USG FLEX H sorozat.
 

Mivel egyre több vállalkozás kezdi felkészíteni a hálózatait és az eszközeit a több gigabites technológiákra, ezért a védelmi megoldásoknak is lépést kell tartaniuk a fokozott teljesítményigénnyel. E tekintetben a tűzfalak sem maradhatnak le, amelyeknek kellő áteresztőképességgel kell rendelkezniük ahhoz, hogy ne fogják vissza a mind intenzívebb hálózati adatforgalmat. 

Az új, USG FLEX H sorozat az eddigi modellekhez képest háromszoros teljesítményt biztosít. Egész pontosan tűzfalat, VPN-t és egységes fenyegetéskezelést (UTM) 1G-től 10G-ig terjedő sebesség mellett. Egyes modellek 30W-os teljesítményű Power over Ethernet (PoE) opcióval is rendelkeznek, ami lehetővé teszi az olyan eszközök, mint az 5G routerek és a WiFi 6E hozzáférési pontok (AP-k) csatlakoztatását, valamint tápellátását. 

AI-alapú biztonság

A vállalkozásokat célzó egyre összetettebb fenyegetésekkel szemben az USG FLEX H sorozat az AI-alapon működő, felhő alapú biztonsági intelligenciát használja. A védelmi rendszer sandboxingot, rosszindulatú szoftverek elleni védelmet, DNS/IP/URL-szűrést, behatolásmegelőző rendszert (IPS) és alkalmazás-figyelőt tartalmaz. Emellett a tűzfalak támogatják a széles körben használt VPN-protokollokat, például az IKEv2/EAP-t és az SSL VPN-t. (Az eddig is használatos SecuExtender VPN Client továbbra is rendelkezésre áll.) 

Az USG FLEX H eszközök önállóan és központilag (felhőből) kezelt védelmet is lehetővé tesznek, utóbbi esetben a Nebula Cloud szolgáltatáson keresztül. 

uOS alapok

A legújabb tűzfalak az uOS operációs rendszerrel érkeznek. E rendszer fejlesztése során egyebek mellett kiemelt cél volt az is, hogy a kezelhetőség, illetve az átláthatóság javuljon mind a hálózat, mind a biztonság tekintetében.

Az USG FLEX H sorozat kezdetben hat különféle teljesítményű kivitel formájában kerül piacra.
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség