Bemutatkozott a magyar biztonsági projekt

​Az idén indult Biztonságkritikus nemzeti szolgáltatások és ipari infrastruktúrák védelme kiberbiztonsági, technológiai és szabályozási eszközökkel című projekt bemutatkozó rendezvényét tartották meg az ELTE lágymányosi kampuszán.
 

A projektben a kormányzati, a pénzügyi, az ipari és a szolgáltatási szektorok védelmét elősegítő informatikai alapú megoldások fejlesztése folyik. A résztvevő partnerek innovációt megalapozó interdiszciplináris kompetenciákat építettek a biztonság szerteágazó témakörében, a kutatásoknak pedig megalapozott motivációt, versenyképességet biztosít az egyetem ipari partneri köre. A projekt célja, hogy a kutatások mentén az eredményeket hasznosító szervezetek számát tovább növelje olyan fejlesztések révén, amelyek az ipari és az akadémiai oldal versenyképességét egyaránt fokozzák, és további fenntartható, stratégiai partnerségek kialakítását motiválják európai és hazai szinten egyaránt.
 
A workshopon a projekt 5 kutatócsoportja képviseltette magát előadásokkal, és mutatta be a kutatás első eredményeit:
 
A Kiberbiztonság kutatócsoport elméleti és gyakorlati eszköztárat fejleszt biztonsági eljárások és alkalmazások biztonságának validálására.
 
A Nemzetvédelmi téradat tudásközpont kutatócsoport a nemzeti téradatvagyon létrehozásához járul hozzá egy nagyfelbontású, multiszenzoros téradat-technológiai távérzékelési módszer- és tudástár kialakításával.
 
A projekt Biztonság és adatvédelem az anyagtechnológiai, ipar 4.0 és energetikai területeken kutatócsoportjában olyan módszerek kidolgozása folyik, amelyek a biztonságkritikus termelési és ellátási infrastruktúrák védelméhez szükségesek.
 
A Biztonságos pénzügyi rendszerek kutatócsoport elosztott, mesterséges intelligenciával támogatott számítási eljárások és validációs módszerek kidolgozását végzi pénzügyi (illetve hosszabb távon ipari) alkalmazásokhoz.
 
A kvantumtechnológia hatása a kiberbiztonságra kutatócsoport posztkvantum titkosítási eljárások fejlesztésével foglalkozik.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség