Beköltöztek az Azure-ba az adathalászok
Újabb adathalász támadások indultak az interneten. Ezúttal a Microsoft ismertségével is visszaélnek a csalók.
A felhő alapú infrastruktúrák, szolgáltatások terjedése töretlenül zajlik, amiből - nem meglepő módon - a kiberbűnözés sem akar kimaradni. Minden alkalmat megragad arra, hogy a cloud computing adta lehetőségekkel visszaélhessen. A csalók a legutóbbi trükkjükkel a Microsoft Azure-ból igyekeznek lecsapni a potenciális áldozataikra.
A biztonsági szakemberek gyakorta hangoztatják, hogy bizalmas adatokat csak olyan weboldalon adjunk meg, amely HTTPS-alapú védelemmel is rendelkezik, azaz titkosított adatforgalmat tesz lehetővé. A HTTPS terjesztésére például a Google is komoly hangsúlyt fektet. Sőt a Chrome böngésző legújabb kiadásai a hagyományos, HTTP-alapú weblapokat már "nem biztonságos" megjelöléssel jelenítik meg.
Mivel a felhasználók tudatossága e téren folyamatosan növekszik, ezért az adathalászoknak is lépniük kellett. A csalásokra kiélezett weboldalaikat tanúsítványokkal kell felvértezniük ahhoz, hogy ne keltsenek feltűnést. És mi is lehetne megtévesztőbb, mint egy Microsoft által fémjelzett tanúsítvány - gondolhatták a kiberbűnözők.
Prémium előfizetéssel!
-
A Cisco egy biztonsági hibajavítást adott ki.
-
33 biztonsági javítás érkezett az iOS és az iPadOS operációs rendszerekhez.
-
Ötven sebezhetőségtől vált meg a macOS operációs rendszer.
-
A Django egy újabb biztonsági javítást kapott.
-
A Red Hat OpenShift Container Platformhoz négy biztonsági javítás érkezett.
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat