Befutottak a márciusi Microsoft és Adobe javítások

Elérhetővé váltak a Microsoft és az Adobe márciusi biztonsági frissítései. Ezúttal is fény derült kritikus sebezhetőségekre.
 

A Microsoft összesen 60 biztonsági rés befoltozásáról számolt be a márciusi hibajavító kedden. Ezek közül kettő kapott kritikus veszélyességi besorolást. Mindkét hiba a Hyper-V kapcsán merült fel, és jogosulatlan távoli kódfuttatást, valamint szolgáltatásmegtagadást tehetnek lehetővé. 

Ezúttal is a Windows volt a főszereplője a frissítéseknek. Az operációs rendszerben olyan sebezhetőségeket kellett orvosolniuk a fejlesztőknek, amelyek jogosulatlan távoli kódfuttatáshoz, jogosultsági szint emeléshez, adatlopáshoz és adatmanipulációhoz is hozzájárulhatnak. A legtöbb problémák a kernel, valamint egyes ODBC driverek esetében kellett megszüntetni.

A Windows mellett kapott egy-egy frissítést többek között az Office, valamint a SharePoint Server és az Exchange Server is. Ebben a hónapban több mobil app frissítésére is sor került. Így biztonságosabb lett a Microsoft Authenticator, a Microsoft Teams for Android és az Outlook for Android is. 

A márciusi frissítések kapcsán jó hír, hogy hosszú időn után végre nem kellett olyan sérülékenységről hírt adnia a Microsoftnak, amely nulladik napi biztonsági hibának minősül.

Adobe foltozgatások

A márciusi hibajavító kedden az Adobe számos alkalmazásához adott ki fontos hibajavításokat. A legtöbb foltot az Experience Manageren helyezte el, egészen pontosan 46-ot. A feltárt sérülékenységek zöme XSS-típusú támadásokat tehet lehetővé. 

Az Adobe ebben a hónapban a következő szoftvereihez is adott ki biztonsági javításokat:
  • Adobe ColdFusion
  • Adobe Premiere Pro
  • Adobe Bridge
  • Adobe Lightroom.

A befoltozott biztonsági rések között akadnak olyanok, amelyek jogosulatlan távoli kódfuttatást is lehetővé tehetnek. Ugyanakkor jó hír, hogy az Adobe-nak egyelőre nincs tudomása arról, hogy bármelyik most javított sebezhetőség már szerepet kapna aktív támadásokban. Nyilván ez bármikor megváltozhat. 

A fenti hibajavításokkal, sebezhetőségekkel kapcsolatban további információk a Biztonságportál Prémium weboldalain olvashatók.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség