Beélesítette a felhős IoT-védelmét a Microsoft
A Microsoft globálisan is elérhetővé tette az Azure Security Center for IoT szolgáltatását.
Az Azure Security Center 2016-ban debütált azzal a céllal, hogy a vállalatok, szervezetek számára egyszerűbbé tegye az információbiztonság menedzselését. Lehetőséget adott biztonsági rések feltérképezésére, nem megfelelő konfigurációs beállítások felfedésére, és a védelmi teendők priorizálására. Természetesen ez a szolgáltatás is folyamatosan fejlődött. Idén márciusban pedig a Microsoft bejelentette, hogy a védelmi eszközének képességeit kiterjeszti az IoT-technológiák felé is. Így született meg az Azure Security Center for IoT, amely mostantól minden Azure előfizető számára elérhető.
Az új szolgáltatás célja, hogy a vállalati környezetekben egyre inkább szaporodó IoT-technológiák védelmét elősegítse. Erre nagy szükség is van, ugyanis a trendek egyértelműen azt mutatják, hogy az IoT megvetette a lábát az üzleti életben, és gyorsan terjed. Ezt pedig nyilván a kiberbűnözők is tudják, akik számára mind több támadási felület kínálkozik.
Az Azure Security Center for IoT segítségével a szervezetek a teljes IoT-infrastruktúrájukat menedzselhetik biztonsági szempontból. Lehetőséget ad a fenyegetettségek detektálására és a gyenge pontok feltérképezésére. Mindezt a szenzorok, az átjárók, az Azure IoT hubok, az adattárólók szintjén is képes megtenni. Sőt alkalmas az IoT-hoz köthető adatbázisok és szolgáltatások oltalmazására is.
A Microsoft úgy nyilatkozott, hogy a végponttól végpontig terjedő védelem kritikus fontosságú az IoT esetében is. A cég szerint annak ellenére, hogy a leggyakoribb célpontokat maguk az eszközök jelentik, a hozzájuk kapcsolódó, adatokat kezelő és tároló szolgáltatások - beleérve azokat a személyeket, akik mindezeket kezelik - gyenge pontot képezhetnek a rendszeren. Ezért is kell az IoT-védelemre komplex feladatként tekinteni.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat