Barac: titkosított adatforgalom-elemzés dekódolás nélkül

​Magyarországra is megérkezett a Barac biztonsági szolgáltatása, amely a titkosított adatforgalom elemzésével képes a fenyegetettségek detektálására.
 

A HTTPS, a TLS és az egyéb, titkosított adatforgalmat biztosító megoldások egyre rohamosabb mértékben terjednek világszerte. Egyes felmérések szerint a bizalmas adatok 90 százaléka már valamilyen kódolt csatornán jut el a szerverekig, illetve a végfelhasználókig. Ez természetesen nagyon örömteli hír, azonban a titkosításban rejlő lehetőségeket a kiberbűnözők is mind gyakrabban használják fel a saját céljaik eléréséhez. Az esetek többségében ezzel leplezik a fenyegetettségeket, amiket így körülményesebb detektálni. A Barac vállalat felmérése szerint napjainkban a kibertámadások legalább 60 százalékának esetében a titkosítás is szerephez jut. Különösen, amikor kártékony programokat kell átjuttatni a védelmi vonalakon.
 
A korszerű biztonsági technológiák esetenként lehetőséget adnak arra, hogy a vállalatok a saját titkosított adatforgalmukat elemezzék, és azok dekódolásával tüzetesebben szemügyre vegyék a hálózati forgalmat. Erre szükség lehet vírusvédelemi, adatszivárgásmegelőzési stb. szempontból is. Csakhogy az esetek többségében alkalmazott dekódolás sok esetben nem célravezető, bonyolult és nem utolsó sorban adatvédelmi aggályokat is felvet.
 
Ezért a Barac egy olyan technológiát fejlesztett ki, amely a titkosított hálózati csatornák elemzését képes olyan módon megvalósítani, hogy nem kell dekódolni az adatokat. Ehhez egyebek mellett mesterséges intelligenciára és gépi tanulásra épülő eljárásokat is alkalmaz azért, hogy az abnormális adatforgalom kiszűrhetővé váljon. Amennyiben gyanús jelenséget észlel a technológia, akkor házirendek alapján blokkolást végez vagy figyelmeztet. Ehhez rendelkezik API-interfésszel és összekapcsolható SIEM-megoldásokkal is.
 
A Barac megoldása helyi, felhős és hibrid környezetekben is alkalmazható. Az adatelemzés a vállalat adatközpontjaiban történik anélkül, hogy a vizsgált hálózati adatforgalomba bárki betekintést nyerne. A technológia a meglévő biztonsági eszközök kiegészítéseként szolgálhat, a használatához nincs szükség a védelmi infrastruktúra átalakítására. Kompatibilis a TLS 1.3-mal, valamint FIPS és GDPR előírásoknak való megfelelőséggel rendelkezik.
 
  1. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  2. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  3. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  4. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  5. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  6. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  7. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  8. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  9. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  10. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség