Azonosítás vénaszkennerrel - adj egy ötöst!

A Szlovák Igazságügyi Minisztérium munkatársainak nem okoz több fejfájást a jelszó alapú Windows-os belépés.
 

A közelmúltban ezer felhasználó mentesült a sok biztonsági kockázatot felvető jelszavakból adódó bonyodalmaktól, köszönhetően egy új rendszernek, amely a BioSec BS Login biometrikus technológiára épül. A védelmi megoldás fejlesztése a BioSec Group Kft.-nél zajlott. A cégnél a tenyérvéna-mintázat alapú biometrikus technológia fejlesztése 2009-ben kezdődött. (A vállalat legismertebb rendszere a Groupama Arénában működik, ahol 2014 óta kap szerepet a beléptetésben.)
 
Biometrikus azonosításról akkor beszélünk, amikor egy adott technológia a személy egyedi fizikai vagy fiziológiai tulajdonságait méri, és ez alapján azonosítja az illetőt. A BioSec által kifejlesztett biometrikus megoldások a tenyérben található vénastruktúrát használják fel személyazonosítás céljából infravörös fény alkalmazásával. Más technikákkal ellentétben (pl.: ujjlenyomat-olvasó) a vénaszenzor egy belső ismérvet használ: a vénalenyomat nem tulajdonítható el. Mindezek mellett a vénalenyomat nem másolható, nem reprodukálható és kizárólag élő végtagnál működik.



Forrás: BioSec
 
A BioSec rendszere ötmillió referenciaponton rögzíti és digitalizálja a tenyérvéna mintázatát. Az azonosítás időszükséglete körülbelül egy másodperc. Az egyszeri regisztrációt követően a számítógépbe való belépéshez a felhasználónak csupán a szenzor fölé kell helyeznie a tenyerét. A rendszer Active Directory kompatibilis, így a beléptetési és az informatikai jogosultságkezelés egy felületen keresztül vezérelhető a tartománykezeléssel egybekötve.
 
A szlovákok léptek
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  2. 4

    A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.

  3. 4

    Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.

  4. 4

    Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.

  5. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.

  6. 4

    A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.

  8. 3

    A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.

  9. 4

    A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.

  10. 4

    Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség