Az Ön pénzére is lecsaphatnak a netes fantomok
Az FBI figyelmeztetést adott a fantom hackerek egyre komolyabb mértékű károkozásai miatt. A szóban forgó csalások nemcsak az USA-ban terjednek.
Az internetes csalók régóta igyekeznek megtévesztő trükkök alkalmazásával minél több banki fiókhoz hozzáférést szerezni, hogy aztán azok megcsapolásával minél több pénzre tehessenek szert. A technikai támogatási szolgáltatások nevében üzengető vagy telefonálgató csalók mellett a bankok nevében elkövetett károkozások is gyakoriakká váltak. A legújabb támadások során pedig az eddig bevált trükköket kezdték ötvözni az elkövetők, amivel sajnos nagyon sok áldozatot szednek.
Csalás három lépésben
Az FBI által "Phantom Hacker" csalásoknak nevezett károkozások általában három szinten valósulnak meg annak érdekében, hogy az áldozatok bizalmát sikerüljön elnyerniük a csalóknak. Az első lépés során a kiszemelt személyt vagy e-mailben vagy telefonon keresi fel egy olyan ismeretlen, aki technikai támogatást ajánl fel, majd arra kéri a felhasználót, hogy telepítsen fel egy távoli műveletvégrehajtásra lehetőséget adó szoftvert. Ezen a ponton általában még nem történik meg a tényleges károkozás, de arra már sor kerülhet, hogy a csaló különféle trükkökkel feltérképezi, hogy a felhasználónak milyen megtakarításai vannak. Ez alapján eldöntheti, hogy érdemes-e tovább folytatni az akciót. Amennyiben igen, akkor nem sokkal később az áldozat egy újabb hívást kap, aminek során egy másik csaló banki alkalmazottnak kiadva magát arról tájékoztatja a felhasználót, hogy ilyen-olyan okok miatt a pénzét át kell utalni egy biztonságosabb számlaszámra. Amennyiben ezt az áldozat megteszi, akkor a pénze rögtön a csalók számlájára kerül. Ha nem dől be a trükknek, akkor nem sokkal később érkezik egy harmadik hívás, amikor is egy kormányzati szerv nevével visszaélő személy jelentkezik, aki egy "magasabb kormányzati pozícióból" próbálja rábírni az áldozatot az utalásra.
Prémium előfizetéssel!
-
A BIND-hoz egy biztonsági hibajavítás vált letölthetővé.
-
Tucatnyi biztonsági frissítés érkezett a Dell Storage Managerhez.
-
Számos kockázatos sebezhetőséget javított az IBM a QRadar kapcsán.
-
A PyTorch egy veszélyes sérülékenységet tartalmaz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Zimbra Collaboration kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.
-
A Docker Desktophoz három biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
Kritikus veszélyességű hibák váltak megszüntethetővé a Firefox böngészőben.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági javítás jelent meg.
-
Az Intel a grafikus drivereiben 10 biztonsági rést foltozott be.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat