Az erős jelszót nehéz megjegyezni, a gyengét meg könnyű feltörni
A gyenge jelszavakat könnyű feltörni, míg az erős, hosszú és bonyolult kódokat nehéz megjegyezni. De vajon akkor mi a jó megoldás?
Néhányan erős és minden fiókhoz különböző jelszót választanak, amelyek nehezen feltörhetők. Ebben benne van annak a kockázata, hogy elfelejtik, vagy leírják mások számára is elérhető módon. Sokan ezért könnyen megjegyezhető jelszavakat használnak, akár párhuzamosan több fiókhoz, amik viszont így könnyen feltörhetővé válhatnak. E dilemmát próbálta feloldani a Kaspersky Lab a legutóbb kiadott tanulmányával.
1. lehetőség: Erős és nehezen megjegyezhető jelszavak
A kiberbiztonsági cég kutatásai azt mutatják, hogy a felhasználók alapvetően tisztában vannak az erős jelszavak fontosságával. A válaszadók szerint a három legfontosabb felület, ahol kiemelten lényeges egy igazán erős jelszó használata: az online banki hozzáférések, az online fizetős fiókok (e-pénztárca, PayPal stb.) és a webshopok. Ugyanakkor a nehezen feleleveníthető jelszavak hátránya, hogy az emberek nagyobb valószínűséggel felejtik el őket. Persze sokan valahová rögzítik vagy felírják a belépési adatokat, csakhogy ez is kockázatokat rejt. A jelszavak tárolása kapcsán kiderült, hogy az emberek több mint fele nem megfelelően őrzi azokat, mintegy negyede pedig füzetbe írja fel a hitelesítő adatait.
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat