Az adathalászok is figyelnek a biztonságra
Az adathalászok is egyre gyakrabban vetnek be olyan oldalakat, amelyek tanúsítvánnyal és HTTPS támogatással rendelkeznek.
A webböngészőket fejlesztő cégek, illetve a biztonsági szakértők rendszeresen hívják fel a figyelmet arra, hogy napjainkban már nélkülözhetetlen lehet a weboldalak esetében a HTTPS támogatás biztosítása. Ennek segítségével ugyanis titkosíthatóvá válik az adatkommunikáció. A HTTPS elterjedésének ösztönzése érdekében a Google már régebben bejelentette, hogy a keresője jutalmazza azokat a weboldalakat, amelyek HTTPS-alapú kapcsolaton keresztül érhetők el. Eközben a webböngészők elkezdték "büntetni" azon weblapokat, amelyek nem teszik lehetővé a titkosított kommunikációt. Ezeket már nem biztonságosként jelölik meg, és a címsorban is közlik a felhasználóval, hogy biztonsági szempontból nem éppen ideális helyen jár.
A kiberbűnözőktől már megszokhattuk, hogy soha nem szeretnek lemaradni, és követik a technológia fejlődését. Így aztán miért pont a HTTPS lenne az a technológia, amelyet háttérbe szorítanak. 2016 óta gyakorlatilag folyamatosan egyre nagyobb számban terjesztenek olyan weblapokat, amelyek titkosított kommunikációt biztosítanak, és (általában DV - Domain Validated) tanúsítvánnyal rendelkeznek.
Többségben a biztonságosnak látszó oldalak
Prémium előfizetéssel!
-
A Zulip Serverhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A VMware fontos biztonsági hibajavításokat adott ki.
-
Az Oracle Java SE kapcsán 11 biztonsági hibát javítottak a fejlesztők.
-
Az Oracle 40 hibát javított a MySQL Server esetében.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb hibajavításait.
-
A VirtualBox hét biztonsági hibajavítással bővült.
-
A GIMP egy jogosulatlan kódfuttatásra módot adó hibát tartalmaz.
-
A Zyxel egyes AP-k esetében egy biztonsági rést foltozott be.
-
A Google Chrome kritikus biztonsági frissítést kapott.
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat