Appok, melyek banki adatok lopásával ütötték el az időt

​Több mint 300 ezer androidos mobil készülék fertőződhetett meg banki károkozásokra alkalmas appokkal a Play webáruházon keresztül.
 

A Google folyamatosan fejleszti a Play áruháza mögött meghúzódó védelmi arzenálját, és rendszeresen szigorítja az alkalmazásokkal kapcsolatos követelményeit annak érdekében, hogy lehetőleg még azelőtt sikerüljön kiszűrni a nemkívánatos appokat, mielőtt azok kikerülnének az áruházba. Sajnos a kiberbűnözők időről ideőre bebizonyítják, hogy ez a védelem sem áthatolhatatlan.
 
A ThreatFabric biztonsági szakértői jó ideje kísérik figyelemmel a Google Playen közzétett alkalmazásokat, amelyeket rendszeres elemzéseknek vetnek alá. E vizsgálatok során derítettek fényt olyan alvilági kampányokra, amik során számos kártékony alkalmazás került ki a hivatalos áruházba. Ez ugyan nem szokatlan jelenség, de a vírusterjesztők ezúttal igencsak kifinomult és alaposan kidolgozott módon hajtották végre a nemkívánatos tevékenységüket. Ezáltal hónapokon keresztül tudták észrevétlenül terjeszteni a mobilvírusaikat.
 
A szóban forgó támadások mögött meghúzódó kiberbandának elsősorban az volt a célja, hogy minél több bizalmas adatot kaparintson meg a kompromittált eszközökről. Különösen nagy hangsúlyt fektetett személyes adatok, hitelesítési információk és banki, pénzügyi adatok kiszivárogtatására. Az adatlopás szempontjából olyan szolgáltatások, illetve szervezetek alkalmazásai által kezelt adatok kerültek célkeresztbe, mint amilyen például a Gmail, a Citibank, a HSBC, a Coinbase, a Kraken, a Binance, a Zelle és a TrustWallet.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 3

    A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.

  3. 4

    A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.

  4. 3

    A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.

  6. 3

    A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.

  8. 4

    Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.

  9. 3

    A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.

  10. 3

    Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.

Partnerhírek
Pályázati Felhívás - „Az év információbiztonsági tartalom előállítója 2025”

A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.

8 tipp a félelemkeltő csalások elleni védelemhez

A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.

hirdetés
Közösség