Amikor már a hűtőhöz sem elég a jelszó
Az egyre több okos kütyü és az azokat övező fenyegetettségek számának növekedésével az azonosítási módszerek is elkezdtek burjánzani.
Egyre több okos eszközt és online szolgáltatást használunk, ami egyben növekvő támadási felületet is jelent. A NetIQ szakértői szerint a hagyományos, jelszavas azonosítást érdemes egyéb modern, ugyanakkor kényelmes hitelesítési megoldásokkal kombinálni, hogy hozzáféréseinkkel ne élhessenek vissza.
A hűtőtől az autóig
Léteznek már olyan okos hűtők, amelyek képesek szenzoraikkal érzékelni saját tartalmukat, és maguktól összeállítanak egy listát a kifogyóban lévő termékekből, amelyeket a tulajdonos egyszerűen, néhány gombnyomással meg is rendelhet. Ahhoz azonban, hogy például a család ifjabb és tréfásabb kedvű tagjai ne használhassák ki a technológia nyújtotta lehetőségeket olyan hirtelen ötletek megvalósítására, mint mondjuk száz tábla csokoládé megrendelése, célszerű plusz biztonsági lépcsőket beiktatni a folyamatba. Praktikus ilyen esetben, ha a rendelést telefonon is jóvá kell hagynia annak a személynek, aki a számlát állja.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
-
Az OpenSSH kapcsán egy biztonsági hiba javítására van szükség.
-
Az Adobe kritikus frissítéseket tett letölthetővé a ColdFusionhöz.
-
Az Adobe Photoshophoz egy nagyon fontos hibajavítás érkezett.
-
A Fortinet a FortiSwitch kapcsán egy fontos biztonsági frissítést tett letölthetővé.
-
Az ESET egy biztonsági hiba miatt adott ki szoftverfrissítéseket.
-
Elérhetővé váltak a Windows áprilisi biztonsági javításai.
-
Az Office áprilisi frissítéseivel számos veszélyes biztonsági hiba vált megszüntethetővé.
-
A Microsoft két olyan hibáról számolt be, amelyek a SharePoint Servert veszélyeztetik.
-
A pgAdmin fejlesztői két sebezhetőségről számoltak be.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat