Amikor a gyerkőc megcsapolja a bankszámlát
A gyerekek sokszor tudtukon kívül apasztják a szüleik bankszámláját, amikor mobil alkalmazásokban, főleg játékokban vásárolnak.
Egyre gyakoribb jelenség, hogy a felügyelet nélkül netező gyerekek kisebb-nagyobb összegeket költenek a szülők bankkártyájáról különböző virtuális termékekre, például játékkiegészítők megvásárlására. Közbe-közbe kiugró esetek is történnek: egy gyermek 2015 karácsonyán például közel 1,6 millió forintot költött a Jurassic Park játékban különböző dinoszauruszokra. Miután a sajtó nyilvánosságához fordultak, az Apple megtérítette a szülőknek a keletkezett kárt, ami szerencsés esetnek volt nevezhető, mivel minden jel arra utalt, hogy a vállalat erre nem lett volna jogilag kötelezhető.
Az üzleti, úgynevezett freemium modell egyre elterjedtebbé válik. Ez esetben a szoftver (akár játékprogram) ingyenesen letölthető. Azonban a későbbiekben az alkalmazáson belül különféle vásárlásokba lehet bonyolódni. Pénzbe kerülhet egy új karakter, vagy akár az is, ha valaki gyorsabban akar haladni a játék során, illetve új pályákat szeretne bejárni.
Egy 2016-os német felmérés eredményei szerint a 6-13 éves gyermekek negyede naponta játszik okostelefonon, 29 százalékuk pedig hetente többször. Ez is egy nyomós érv arra, hogy a szülők közelebbről is megvizsgálják, milyen alkalmazással és hogyan játszanak a gyerekeik.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat