Aggasztó hibával küzd a népszerű jelszókezelő
A KeePass jelszókezelő alkalmazás kapcsán egy súlyos biztonsági rendellenességre derült fény.
A jelszókezelő szoftverek között az egyik legnépszerűbbnek a KeePass számít. A széles körben használatos alkalmazás feladata, hogy biztonságossá és könnyebbé tegye a jelszavak tárolását. A hitelesítő és egyéb bizalmasan kezelendő adatokat - hasonlóan több más ilyen típusú szoftverhez - egy mesterjelszóval védett, titkosított adattárba (fájlba) menti le. A védett adatokhoz pedig addig nem enged hozzáférést, amíg a felhasználó meg nem adja a mesterjelszavát. Ebből az is következik, hogy a felhasználónak elég csak egy jelszót megjegyeznie. Ugyanakkor sajnos az is látható, hogy ha a mesterjelszó illetéktelen kezekbe kerül, akkor az összes többi hitelesítő adat teljes mértékben kiszolgáltatottá válik. Ezért nem meglepő, hogy a kiberbűnözők előszeretettel próbálnak mesterjelszavakat megkaparintani.
A "vdohney" néven tevékenykedő biztonsági kutató a KeePass vizsgálata során egy olyan rendellenességre figyelt fel, amelynek révén az alkalmazáshoz beállított mesterjelszó kipuhatolhatóvá válhat. Ráadásul ehhez egy PoC (proof-of-concept) kódot is kifejlesztett, illetve publikált.
A szakember arra jött rá, hogy a KeePass jelszóbevitelre szolgáló, egyedi fejlesztésű vezérlője a memóriába hagy felhasználó által megadott adatokat (így a jelszót is). Ezek az adatok pedig egy memória mentésből (a KeePass folyamatához tartozó memória dump, teljes memória dump, pagefile.sys, hiberfil.sys stb.) kinyerhetők a kutató által fejlesztett kis segédprogrammal. Mindössze annyi korlát van, hogy a mesterjelszó első egy vagy két karakterét nem lehet visszanyerni, azonban ez már némi találgatással is megfejthetővé válhat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat